Α2 ΑΝΔΡΩΝ

«Μπαλωθιές» νίκης στα Χανιά

Xania volley block-789004

Καλύτερος ο ΣΦΠ Χανίων κέρδισε 3-0 τον Ο.ΠΕ.Ρ, αποτέλεσμα  που έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα του Δ. Μπουρμπάκη να τερματίσει στην τέταρτη θέση στην αυλαία του 1ου γύρου στον Α1 υποόμιλο. Απο την αλλη πλευρά η ομάδα του Ρεθύμνου με τηνν ήττα αυτή παρέμεινε σταθερά στην τελευταία θέση.

Τα σετ:25-21,25-19,25-22

Σ.Φ.Π.Χανιά: (Μπουρμπάκης Δ.) Μποτζολάκης, Στέφος, Κουτρουμπάκης, Μπουρμπάκης Γ., Αλεξάκης, Γλυνιαδάκης, Χαραλαμπίδης (Λ), Πάτερος Γιάννης, Κολιάμπας, Παπαδόπουλος, Ίτσιος, Παπαγεωργίου

Τα αποτελέσματα:

Α2 Ανδρών
Α΄ Όμιλος-1ος Υποόμιλος
9η αγωνιστική

Σάββατο 4/2/2017
ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΣ Πανερυθραϊκός 3-1 (21-25,25-17,28-26,25-19)
ΑΟ Μαρκοπούλου – ΑΟ Καλαμάτα 80 1-3 (20-25,23-25,25-21,21-25)
ΑΟ Παλλήνη – ΑΕΚ 3-0 (26-24,25-16,25-20)

Κυριακή 5/2/2017
ΣΦΠ Χανίων – ΟΠΕ Ρεθύμνου 3-0 (25-21,25-19,25-22)

Ρεπο ο ΟΦΗ
Α2 Ανδρών
Α΄ Όμιλος-2ος Υποόμιλος
9η αγωνιστική

Σάββατο 4/2/2017
ΓΣ Πανιώνιος – ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω 3-0 (25-09,25-21,25-17)
ΑΟ Μυτιλήνης – ΓΣ Απόλλων 1-3 (25-21,9-25,15-25,19-25)
ΔΑΣ Δραπετσώνας – Εθνικός ΟΦΠΦ 0-3 (22-25,20-25,16-25)

Ρεπό η Ροδίων Άθλησις

Α2 Ανδρών
Β΄ Όμιλος-1ος Υποόμιλος
9η αγωνιστική

Σάββατο 4/2/2017
ΑΕΠ Ολυμπιάς – ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 3-1 (25-22,21-25,26-24,25-17)
ΑΣ Πήγασος Κοζάνης – ΕΑ Πατρών 0-3 (20-25,22-25,24-26)
ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας – ΑΣ Άρης 2-3 (25-20,19-25,25-22,20-25,9-15)

Κυριακή 5/2/2017
ΑΣ Ελπίς – ΑΣΠ Απόλλων, 3-0 (25-22,25-23,25-20)
Ρεπό: ΣΠΑ Καρδίτσας

Α2 Ανδρών
Β΄ Όμιλος-2ος Υποόμιλος
9η αγωνιστική

Σάββατο 4/2/2017
ΑΣ Μακεδονικός – ΓΕ Αλεξανδρούπολης 2-3 (23-25,17-25,28-26,25-22,11-15)
ΟΠΑΘ Περσέας – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 0-3 (15-25,23-15,15-25)
Πήγασος Πολίχνης – ΑΟ Σερρών 3-1 (22-25,25-21,25-19,25-16)
ΧΑΝΘ – ΑΜΣ Νέστωρ 0-3 (19-25,22-25,20-25)

Βαθμολογία  A1 υποόμιλος

No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 ΟΦΗ 22 8 8 0 24 6
2 ΑΟ Παλλήνη 19 8 7 1 21 7
3 ΑΕΚ Αθηνών 14 8 5 3 17 13
4 ΣΦΠ Χανίων 12 8 4 4 17 16
5 ΑΣ Πανερυθραϊκός 11 8 4 4 14 15
6 ΑΟ Καλαμάτα 80 10 8 3 5 14 18
7 ΑΟ Μαρκοπούλου 10 8 2 6 15 18
8 ΑΟΝΣ Μίλων 9 8 3 5 9 18
9 ΟΠ Ρεθύμνου 1 8 0 8 4 24

 

Βαθμολογία Α2 υποόμιλος

No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 Εθνικός ΟΦΠΦ 21 7 7 0 21 1
2 Ροδίων Άθλησις 16 7 6 1 18 9
3 ΓΣ Απόλλων 11 7 5 2 16 9
4 ΔΑΣ Δραπετσώνας 11 7 3 4 13 13
5 ΓΣ Πανιώνιος 10 7 3 4 14 14
6 ΑΣ Ιωνικός 6 7 3 4 12 15
7 ΑΟ Μυτιλήνης 2 7 1 6 5 20
8 ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω 1 7 0 7 3 21

Η ομάδα ‘ΓΣ Απόλλων‘ έχει -3 βαθμούς
Η ομάδα ‘ΑΣ Ιωνικός‘ έχει -3 βαθμούς

 

Βαθμολογία Β1 υποόμιλος
No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 ΑΕΠ Ολυμπιάς 20 8 7 1 22 7
2 ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 18 8 7 1 22 10
3 ΕΑ Πατρών 16 8 5 3 18 10
4 ΑΣ Άρης 15 8 5 3 17 12
5 ΑΣ Ελπίς 15 8 5 3 17 14
6 ΑΣΠ Απόλλων 9 8 3 5 12 15
7 ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας 8 8 2 6 11 18
8 ΣΠΑ Καρδίτσας 7 8 2 6 9 20
9 ΑΣ Πήγασος Κοζάνης 0 8 0 8 2 24

 

Βαθμολογία Β2 υποόμιλος
 
No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 ΑΜΣ Νέστωρ 24 8 8 0 24 3
2 Πήγασος Πολίχνης 21 8 7 1 22 6
3 ΑΟ Σερρών 15 8 5 3 18 9
4 ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 12 8 4 4 14 15
5 ΑΣ Μακεδονικός 11 8 3 5 14 16
6 ΧΑΝΘ 9 8 3 5 10 18
7 ΓΕ Αλεξανδρούπολης 7 8 3 5 13 20
8 ΟΠΑΘ Περσέας 5 8 1 7 7 22
9 ΑΠΣ Αίας Ευόσμου 4 8 2 6 9 22

 

 

 

 

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ