3χ3 για την Ένωση Ιλίου

To 3/3 έκανε η Ένωση Ιλίου για το τοπικό πρωτάθλημα της ΕΣΠΕΔΑ, καθώς επικράτησαν με 3-0 (25-20, 25-10, 25-13) της Κύζικου Νέας Περάμου για την 3η αγωνιστική ημέρα και μαζί με την Ίριδα, έμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Παρουσιάζοντας πολύ καλό βόλεϊ  σε συνάρτηση με υψηλή απόδοση, οι αθλήτριες της Ένωσης ξεπέρασαν το αρχικό σοκ στο παιχνίδι, αφού ανέτρεψαν μια διαφορά 7 πόντων στο πρώτο σετ (7-14) και έφτασαν στην κατάκτηση του με 25-20 δείχνοντας χαρακτήρα.

enosi-iliou-kizikos-fasi

Στο δεύτερο και τρίτο σετ οι αθλήτριες της Βάσως Νικούλη μπήκαν δυνατά από το ξεκίνημα, απέκτησαν μεγάλο προβάδισμα και έφτασαν εύκολα στην κατάκτηση τους με 25-10 και 25-13 παίρνοντας έτσι νίκη και βαθμούς από την αναμέτρηση.

Επόμενος αγώνας για την Ένωση εντός έδρας με την Άμιλλα την Πέμπτη (10/11, 21:45).

Τα σετ : 25-20, 25-10, 25-13

Διαιτητές: Βλάχος – Φωτόπουλος

Ένωση Ιλίου (Νικούλη):Μπούτα, Καραγιαννίδη (λ), Καραχάλιου (λ), Μπανάσιου, Καποδίστρια, Καλιαφεντάκη, Κουτσοδημητροπούλου, Χατζάκη, Δίγκα, Δήμα, Ντασιώτη, Οικονόμου, Βήχου, Ντεμάι

Κυζικός Ν.Περάμου (Θεοδωρόπουλος): Πάσσαρη, Πάνου, Ταζούδη, Ζαφειροπούλου, Τσελίκα, Βασιλείου, Αγκορά Αλ.,Αγκορά Αν.,Δρίτσα Ειρ., Δρίτσα Παρ.,Καμπόλη, Μπουτζού(λ).

moshato-2016-17-me-xenaki-98765

Στα υπόλοιπα παιχνίδια ξεχώρισε η νίκη της Ίριδας κοντρα στον Ίκαρο με 3-0 και του Μοσχάτου που κοουτσάρει η Κασι Ξενάκη με 3-1 με αντίπαλο την Άμιλα Περιστερίου.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

ΑΠΣ Αμιλλα-ΑΟΠ Μοσχάτου1-3,ΠΟΚ Εσπερος-ΑΣ Περιστέρι 1-3,ΓΑΝΣ Ιρις-ΑΕ Ικάρου

Καλλθέας 3-0,Μελάς ΑΓ.Ελευθέριος-ΑΠΣ Αρης Αμφιάλης 1-3 και ΑΟ Ενωση Ιλίου-ΑΠΣΝ.Περάμου 3-0.