Αήττητες συνεχίζουν οι γυναίκες του ΠΑΟΚ

Την πέμπτη σερί νίκη μαζί με το κύπελλο, χωρίς απώλεια σετ πέτυχε η γυναικεία ομάδα του ΠΑΟΚ με αντίπαλο τη ΜΕΝΤ 3-0 (25-9, 25-13, 27-25) στο πρωτάθλημα Β’ Εθνικής της ΕΠΕΣΘ.

Η ομάδα του Κώστα Ιωαννίδη που μετράει πλέον 4 νίκες στο πρωτάθλημα, κατέκτησε εύκολα τα δύο πρώτα σετ της αναμέτρησης με 25-9 και 25-12 αντίστοιχα. Στο 3ο και τελευταίο μέρος του αγώνα οι φιλοξενούμενς ανέβασαν την απόδοσή προηγήθηκαν με 17-22, αλλά οι παίκτριες του δικεφάλου έκαναν την  ανατροπή και τελείωσαν το ματς  με 27-25 και 3-0

Στο κυνήγι του δικεφάλου βρίσκονται η Αναγέννηση Ρυσίου και ο Μυγδονιακός που συνέχισαν επίσης με νίκες. Ένα ακόμη ται μπρέικ χρειάστηκε το Πειραματικό για να λυγίσει με 3-2 τον Ατρόμητο Αγ.Τριαδίου