Ανατροπή με Ζίντκοβα η ΑΕΚ

Την παρουσία της στον μεγάλο τελικό του τουρνουά «Ι. Μαλακατές» που φιλοξενεί στο «Π. Γιαννακόπουλος» ο Παναθηναϊκός εξασφάλισε η ΑΕΚ καθώς οι «κιτρινόμαυρες» επικράτησαν 3-2 της Θέτιδας Βούλας.

Σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες η ΑΕΚ πραγματοποίησε την ανατροπή απέναντι στην Θέτιδα Βούλας και με το 3-2 έδειξε «χαρακτήρα».

Οι «κιτρινόμαυρες» του Κώστα Αρσενιάδη ξεκίνησαν καλύτερα τον αγώνα και με το 25-22 προηγήθηκαν 1-0.

Ωστόσο η Θέτιδα Βούλας ανεβάζοντας την απόδοσή της κατάφερε να προσπεράσει με 2-1 κατακτώντας τα επόμενα σετ με 25-18 και 27-25.

Η είσοδος της Ζίντκοβα στον αγώνα όμως άλλαξε τα δεδομένα καθώς η Αζέρα διαγώνια έκανε την διαφορά οδηγώντας την Ένωση στη νίκη αφού με το 25-18 και 25-11 έκανε το 3-2 και πλέον περιμένει αντίπαλό της στον αυριανό τελικό τον νικητή  του δεύτερου ημιτελικού μεταξύ Παναθηναϊκού –Μαρκόπουλου.