ΕΝΩΣΕΙΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Από το Μαρκόπουλο περνά ο τίτλος στις Κορασίδες

korasides
Στο κλειστό του Μαρκόπουλου το διάστημα 21-23 Ιουνίου θα διεξαχθεί η τελική φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος κορασίδων.
Το πρόγραμμα του final-4
1η αγωνιστική
18.00: ΑΣ Ελπίς – ΟΦΑ Απολλώνιος
20.30: ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση – ΑΟ Μαρκοπούλου
2η αγωνιστική
18.00: ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση – ΑΣ Ελπίς
20.30: ΑΟ Μαρκοπούλου – ΟΦΑ Απολλώνιος
3η αγωνιστική
18.00: ΟΦΑ Απολλώνιος – ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση
20.30: ΑΣ Ελπίς – ΑΟ Μαρκοπούλου
Ημιτελική φάση Α & Β ομίλου – Κυριακή 19 Μαΐου
ΑΣ Ελπίς – ΑΣ Γαία Δράμας 3-1 (25-23, 21-25, 25-07, 25-21)
ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση – Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3-1 (25-18, 25-22, 24-26, 25-19)
Ημιτελική φάση Γ & Δ ομίλου – Κυριακή 18 Μαΐου
ΑΟ Αιγάλεω – ΟΦΑ Απολλώνιος 1-3 (09-25, 16-25, 29-27, 23-25)
ΑΟ Μαρκοπούλου – ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-22, 25-17, 25-18)
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων – Προημιτελική φάση
Α’ όμιλος (Μίκρα)
1η αγωνιστική – Πέμπτη 16 Μαΐου
ΑΣ Ελπίς – ΑΣ Αίας Κιλκίς 3-0 (25-21, 25-17, 25-16)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός – ΑΣ Άρης 3-2 (33-31, 24-26, 25-20, 23-25, 15-11)
2η αγωνιστική – Παρασκευή 17 Μαΐου
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός – ΑΣ Ελπίς 0-3 (16-25, 22-25, 19-25)
ΑΣ Άρης – ΑΣ Αίας Κιλκίς 3-2 (16-25, 25-12, 24-26, 25-14, 15-11)
3η αγωνιστική – Σάββατο 18 Μαΐου
ΑΣ Αίας Κιλκίς – Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 0-3 (25-27, 11-25, 09-25)
ΑΣ Ελπίς – ΑΣ Άρης 2-3 (25-13, 20-25, 25-17, 21-25, 13-25)
Βαθμολογία Α’ ομίλου
1. ΑΣ Ελπίς 7β. (8-3)
2. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 5β. (6-5)
3. ΑΣ Άρης 5β. (8-7)
4. ΑΣ Αίας Κιλκίς 1β. (2-9)
Β’ όμιλος (Ν. Βότση)
1η αγωνιστική – Πέμπτη 16 Μαΐου
ΑΣ Γαία Δράμας – ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 0-3 (18-25, 20-25, 10-25)
ΦΓΣ Πρέβεζας – ΑΕ Λάρισας 3-1 (25-14, 25-17, 21-25, 25-16)
2η αγωνιστική – Παρασκευή 17 Μαΐου
ΑΕ Λάρισας – ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 0-3 (11-25, 19-25, 11-25)
ΦΓΣ Πρέβεζας – ΑΣ Γαία Δράμας 0-3 (16-25, 16-25, 16-25)
3η αγωνιστική – Σάββατο 18 Μαΐου
ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση – ΦΓΣ Πρέβεζας 3-0 (25-10, 25-12, 25-15)
ΑΣ Γαία Δράμας – ΑΕ Λάρισας 3-1 (25-10, 25-27, 25-16, 25-16)
Βαθμολογία Β’ ομίλου
1. ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 9β. (9-0)
2. ΑΣ Γαία Δράμας 6β. (6-4)
3. ΦΓΣ Πρέβεζας 3β. (3-7)
4. ΑΕ Λάρισας 0β. (2-9)
Γ’ όμιλος (Στ. Βενέτης)
1η αγωνιστική – Πέμπτη 16 Μαΐου
ΓΕ Ηρακλείου – Ερυθρός Αστέρας 3-1 (23-25, 25-11, 25-17, 25-07)
ΑΟ Αιγάλεω – ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης 3-1 (18-25, 25-19, 25-16, 25-19)
2η αγωνιστική – Παρασκευή 17 Μαΐου
Ερυθρός Αστέρας – ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης 3-2 (25-23, 15-25, 20-25, 26-24, 16-14)
ΓΕ Ηρακλείου – ΑΟ Αιγάλεω 1-3 (14-25, 25-23, 14-25, 16-25)
3η αγωνιστική – Σάββατο 18 Μαΐου
ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης – ΓΕ Ηρακλείου 3-2 (25-22, 25-20, 17-25, 23-25, 15-9)
ΑΟ Αιγάλεω – Ερυθρός Αστέρας 3-1 (22-25, 25-13, 25-20, 25-11)
Βαθμολογία Γ’ ομίλου
1. ΑΟ Αιγάλεω 9β. (9-3)
2. ΓΕ Ηρακλείου 4β. (6-7)
3. ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης 3β. (6-8)
4. Ερυθρός Αστέρας 2β. (5-8)
Δ’ όμιλος (Μαρκόπουλου)
Πέμπτη 16 Μαΐου
ΟΦΑ Απολλώνιος – ΑΟ Μαρκόπουλου 0-3 (20-25, 24-26, 21-25)
Ρεπό ο ΓΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου
Παρασκευή 17 Μαΐου
ΓΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου – ΟΦΑ Απολλώνιος 1-3
Ρεπό ο ΑΟ Μαρκοπούλου
Σάββατο 18 Μαΐου
ΑΟ Μαρκοπούλου – ΓΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου 3-0 (25-16, 25-18, 25-18)
Ρεπό ο ΟΦΑ Απολλώνιος
Βαθμολογία Δ’ ομίλου
1. ΑΟ Μαρκοπούλου 6β. (6-0)
2. ΟΦΑ Απολλώνιος 3β. (3-4)
3. ΓΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου 0β. (1-6)