BEACH VOLLEY

Χωρίς απώλειες στην Προύσα

Στα προημιτελικά του 2ου Βαλκανικού τουρνουά Beach Volley που διεξάγεται στην Προύσα συνεχίζουν Καραγκούνη/Τσοπούλου που ξεκίνησαν με νίκη το πρωϊ. Μαζί τους και οι Μαναβή/Σπηλιωτοπούλου παρά την ήττα τους…

Το 2×2 στον Γ προκριματικό Όμιλο της Προύσας έκαναν οι Πένυ Καραγκούνη και η Κωνσταντίνα Τσοπούλου καθώς στο πρώτο τους σημερινό αγώνα επικράτησαν με 2-0 των   Vence/Eryildiz από την Τουρκία και πέρασαν πανηγυρικά στα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Εκεί όπου θα δώσουν το παρών και οι Μαναβή/Σπηλιωτοπούλου αφού γνώρισαν αναίμακτη ήττα στις λεπτομέρειες από τις Δανές Trans/Tyndeskov.

Το ελληνικό δίδυμο κόντραραν στα ίσα τις Σκανδιναβές που είναι στο Νο 3 του ταμπλό καθώς σε έναν αγώνα που κράτησε 51 λεπτά έχασαν στις λεπτομέρειες με 2-1 (21-18 16-21, 15-10).

Ωστόσο παρά την ήττα οι Μαναβή/Σπηλιωτοπούλου εξασφάλισαν την παρουσία τους στην 8άδα της διοργάνωσης ως 2ες του Ομίλου τους και συνεχίζουν ακάθεκτες την πορεία τους.