Με το δεξί ξεκίνησε το Αιγάλεω στις νεάνιδες

Σπουδαία εκτός έδρας  νίκη πέτυχε το Αιγάλεω με 0-3 (12-25, 13-25, 22-25) κόντρα στη μαχητική Δραπετσώνα, στην πρεμιέρα του φετινού πρωτάθληματος νεανίδων της ΕΣΠΕΔΑ και σκόρπισαν υποσχέσεις για μια επανάληψη της περυσινής μεγάλης πορείας.

Οι «μεγάλες μικρές» της Αγγελικής Αντωνιάδου επικράτησαν εύκολα στα δύο πρώτα σετ με 12-25, 13-25.

Στο 3ο όμως σετ, οι παίκτριες της Δραπετσώνας ανέβασαν την απόδοση τους πήραν προβάδισμα με 8-4, αλλά το Αιγάλεω με αντεπίθεση διαρκείας πέρασε μπροστά με 14-18.

Η Δραπετσώνα, όμως επέστρεψε, ισοφάρισε σε 20-20 και  22-22 και έκανε το σετ, θρίλερ. Στο σημείο εκείνο, πιο ψύχραιμο το Σίτι εκμεταλλεύθηκε τα λάθη της Δραπετσώνας, τελείωσε καθοριστικές μπάλες και πήρε το σετ με 22-25 και συνολικό σκορ 3-0.

Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Αντωνόπουλου και Πατεράκη.

ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: (Χατζηδημητρίου) Χάνου Κ., Ιωάννου, Μπουρέλι, Τσαλικούση, Ζάππα, Μαρκάκη, Γρηγοράτου (λ), Μοίρα, Καρούσου, Στοίτσεβα.

ΑΙΓΑΛΕΩ: (Αντωνιάδου) Βλάχου, Σολωμού, Εξακουστίδη, Κουλοπούλου, Χαριτωνίδη, Κράνη, Αναστασιάδη (λ), Κικιρίκου, Παύλου, Βαρβέλη.