Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Δυνατές μονομαχίες για ΑΕΚ και ΟΦΗ

AEK panigyria-6789990

Οι μονομαχίες της ΑΕΚ με το Μαρκόπουλο  κα του πρωτοπορου ΟΦΗ που υποδέχεται τη δεύτερη Παλλήνη για τον Α1 υποόμιλο, του Απόλλωνα  με τον Πανιώνιο στον Α2 υποόμιλο, οι κόντρες  Άρη-Ελπίδα και Απολλων Πατρών-ΑΕΠ στον Β1 και Νέστωρα-Μακεδονικού, είναι τα ματς που ξεχωρίζουν στο αυριανό πρόγραμμα των τεσσάρων ομίλων της Α2 ανδρών.

 

Α2 Ανδρών – Α’ όμιλος – 1ος υποόμιλος
8η αγωνιστική
Σάββατο 28 Ιανουαρίου

ΟΦΗ 16.00: ΟΦΗ – ΑΟ Παλλήνη, Διαιτητές: Αγγελίδης, Τραχαλάκη

Μετς 18.00: ΑΕΚ – ΑΟ Μαρκοπούλου, Διαιτητές: Μαρκάτης, Μάλφας

Κυριακή 29 Ιανουαρίου

Παραλίας 14.00: ΑΟ Καλαμάτα 80 – ΣΦΠ Χανίων, Διαιτητές: Κτενάς, Τσουμελέας

Μ. Μερκούρη 15.00: ΟΠΕ Ρεθύμνου – ΑΟΝΣ Μίλων, Διαιτητές: Τραχαλάκη, Γιαννόπουλος

Ρεπό ο Πανερυθραϊκός

Α2 Ανδρών – Α’ όμιλος – 2ος υποόμιλος
8η αγωνιστική
Σάββατο 28 Ιανουαρίου

Απόλλων 19.00: ΓΣ Απόλλων – ΓΣ Πανιώνιος, Διαιτητές: Μενεσλής, Τσιμπινός

Κυριακή 29 Ιανουαρίου

Π. Σαλπέας 15.00: Εθνικός ΟΦΠΦ – ΑΟ Μυτιλήνης, Διαιτητές: Πρέντζας, Χαμπιλού

Ροδίων Παιδεία 16.00: Ροδίων Άθλησις – ΑΣ Ιωνικός, Διαιτητές: Σταρίδας, Ζώης

Α2 Ανδρών – Β’ όμιλος – 1ος υποόμιλος
8η αγωνιστική
Σάββατο 28 Ιανουαρίου

Καρδίτσας 18.00: ΣΠΑ Καρδίτσας – Άθλος Ορεστιάδας, Διαιτητές: Παπαγεωργίου Αχ., Παρασκευάς

Αιγινίου 19.00: Νίκη Αιγινίου – Πήγασος Κοζάνης, Διαιτητές: Κάλλης, Μπέλλος

Μίκρας 20.00: ΑΣ Άρης – ΑΣ Ελπίς, Διαιτητές: Ισκάς, Σταυριανίδης

Απόλλωνος 20.30: ΑΣΠ Απόλλων – ΑΕΠ Ολυμπιάς, Διαιτητές: Πετούσης, Σπυρόπουλος

Ρεπό η ΕΑ Πατρών

Α2 Ανδρών – Β’ όμιλος – 2ος υποόμιλος
8η αγωνιστική
Σάββατο 28 Ιανουαρίου

ΔΑΚ Κομοτηνής 18.00: ΑΕ Κομοτηνής – Αίας Ευόσμου, Διαιτητές: Κωστόπουλος, Δήμου

Βότσης 18.00: ΑΜΣ Νέστωρ – Μακεδονικός, Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Δεληκωστίδης

Σερρών 19.00: ΑΟ Σερρών – ΟΠΑΘ Περσέας, Διαιτητές: Δημητρίου, Μπόμπορας

Κυριακή 29 Ιανουαρίου

Αλεξ/πολης 18.00: ΓΕ Αλεξανδρούπολης – Πήγασος Πολίχνης, Διαιτητές: Παπαχρήστου, Μαρκάτσας

Ρεπό η ΧΑΝΘ

 

Βαθμολογία  Α1 υποομίλου
No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 ΟΦΗ 19 7 7 0 21 6
2 ΑΟ Παλλήνη 16 6 6 0 18 4
3 ΑΕΚ Αθηνών 12 6 4 2 14 8
4 ΑΣ Πανερυθραϊκός 11 7 4 3 13 12
5 ΣΦΠ Χανίων 9 6 3 3 13 13
6 ΑΟ Μαρκοπούλου 9 6 2 4 12 12
7 ΑΟ Καλαμάτα 80 4 6 1 5 8 16
8 ΑΟΝΣ Μίλων 3 6 1 5 3 16
9 ΟΠ Ρεθύμνου 1 6 0 6 3 18
Βαθμολογία Α2 υποομίλου
No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 Εθνικός ΟΦΠΦ 15 5 5 0 15 1
2 Ροδίων Άθλησις 13 6 5 1 15 8
3 ΔΑΣ Δραπετσώνας 11 6 3 3 13 10
4 ΓΣ Απόλλων 6 5 3 2 10 6
5 ΓΣ Πανιώνιος 6 5 2 3 9 11
6 ΑΣ Ιωνικός 6 6 3 3 11 12
7 ΑΟ Μυτιλήνης 2 5 1 4 4 14
8 ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω 1 6 0 6 3 18

Η ομάδα ‘ΓΣ Απόλλων‘ έχει -3 βαθμούς
Η ομάδα ‘ΑΣ Ιωνικός‘ έχει -3 βαθμούς

Βαθμολογία Β1 υποόμιλος
 
No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 15 6 6 0 18 7
2 ΑΕΠ Ολυμπιάς 14 6 5 1 16 5
3 ΕΑ Πατρών 13 7 4 3 15 10
4 ΑΣ Ελπίς 12 6 4 2 14 11
5 ΑΣ Άρης 10 6 3 3 11 10
6 ΑΣΠ Απόλλων 9 6 3 3 11 9
7 ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας 7 6 2 4 8 12
8 ΣΠΑ Καρδίτσας 4 7 1 6 6 19
9 ΑΣ Πήγασος Κοζάνης 0 6 0 6 2 18
Βαθμολογία Β2 υποόμιλος
 
No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 ΑΜΣ Νέστωρ 18 6 6 0 18 3
2 Πήγασος Πολίχνης 15 6 5 1 16 4
3 ΑΟ Σερρών 12 6 4 2 14 6
4 ΑΣ Μακεδονικός 10 6 3 3 12 10
5 ΧΑΝΘ 9 7 3 4 10 15
6 ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 6 6 2 4 8 14
7 ΓΕ Αλεξανδρούπολης 5 6 2 4 9 15
8 ΟΠΑΘ Περσέας 5 6 1 5 7 16
9 ΑΠΣ Αίας Ευόσμου 4 7 2 5 8 19

 

 

 

 

 

 

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ