Δυνατό φιλικό και 2-1 η Θέτιδα τον Ολυμπιακό

Η Θέτιδα επικράτησε του Ολυμπιακού με 2-1 σετ στο κλειστό της Βούλας σε ένα ακόμα δυνατό φιλικό προετοιμασίας.

Ο Ολυμπιακός που αγωνίστηκε για μια ακόμα αναμέτρηση χωρίς την αρχηγό του Στέλλα Χριστοδούλου, στο πρώτο σετ ήταν καταιγιστικός επικρατώντας 10-25 της Θέτιδας. Ωστόσο, στα επόμενα δυο σετ οι γηπεδούχες ανέβασαν στροφές, ισοφάρισαν και κέρδισαν στις λεπτομέρειες το τρίτο σετ με 28-26.

Κωνσταντίνου με 20π για τη Θέτιδα και Χίπε με 17π για τον Ολυμπιακό ήταν οι πρώτες σκόρερ.

Τα σετ: 2-1 σε 1.15 , 10-25 (19′), 25-14 (23′), 29-27 (33′)

1ο σετ: 2-8, 7-16, 10-21, 10-25

2ο σετ: 8-7, 16-12, 21-13, 25-14

3ο σετ: 4-8, 11-16, 19-21, 29-27

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Σπύρος Σαραντίτης): Γιώτα 7 (3/7 επ., 1 άσσος, 3 μπλοκ), Κελεσίδη 9 (6/10 επ., 1 άσσος, 2 μπλοκ), Σκοτ 10 (9/19 επ., 1 άσσος, 47%υπ.-37%αρ), Κλάριτς 7 (7/18 επ., 57%υπ.-38%αρ.), Χίπε 17 (15/28 επ., 2 μπλοκ), Ξανθοπούλου 2 (2 άσσοι), Κονόμη –λ (69%υπ.-46%αρ.)/ Ζιώγα, Μιλεντίγεβιτς-λ, Αργυρίου, Τοτσίδου (40%υπ.-20%αρ.)

ΘΕΤΙΔΑ ΒΟΥΛΑΣ (Γιώργος Ρούσης): Κωνσταντίνου 20 (17/31 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Γεωργιάδου 7 (6/9 επ., 1 μπλοκ), Σιρίνινα 6 (5/6 επ., 1 άσσος), Δραγουμάνου 3 (1/9 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ, 25%υπ.-25%αρ.), Κωνσταντινίδου 2 (1/1 επ., 1 μπλοκ), Χάταλα 11 ( 10/30 επ., 1 άσσος), Ξυντάρα –λ (71%υπ/-59%αρ.)/Μεθενίτη, Λάβδα

Τόσο την φιλική αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό όσο και με τον Άρη Θεσσαλονίκης για όσους δεν τις είδαν ζωντανά από το thetistv.gr, μπορείτε με απλή εγγραφή να τις παρακολουθήσετε σε μαγνητοσκόπηση.

16/03/2024

Σε τροχιά πλέι οφ ο Ηλυσιακός

Σε θέση πλέι οφ βρίσκεται ο Ηλυσιακός, ο οποίος επικράτησε με 3-1 σετ στην έδρα του Απολλώνιου και με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφτασε τους 25, ισοβαθμώντας...