BEACH VOLLEY

Δεύτερη ήττα για Βίκυ/Πένυ

Μετά την ήττα της πρεμιέρας από τις Βραζιλιάνες Ταλίτα/Λαρίσα οι διεθνείς μας Βίκυ Αρβανίτη και Πένυ Καραγκούνη δεν κατάφεραν να ξεπεράσουν ούτε το εμπόδιο των Καναδέζων Μπρόντερ/Βάλιας γνωρίζοντας τη δεύτερη ήττα τους σε ισάριθμα σημερινά ματς του Β’ ομίλου του κυρίως ταμπλό του Smart Major της FIVB στο Αμβούργο.

Το “γαλανόλευκο” δίδυμο με καλή ψυχολογία, αλλά αρκετή κόπωση από την υπερπροσπάθεια που κατέβαλλαν κόντρα των πολύπειρων πρωταθλητριών της Βραζιλίας, βρέθηκαν να χάνουν 1-0 με 21-12, αλλά στο επόμενο σετ ανέβασαν την απόοδσή τους ισοφαρίζοντας με 21-15 σε 1-1 σετ. Στο τελευταίο όμως και καθοριστικό σετ οι Καναδέζες πήραν από την αρχή προβάδισμα στο σκορ με αποτέλεσμα να φτάσουν με 15-5 σε 36΄στην πρώτη τους νίκη στον όμιλο με 2-1.

Αύριο Βίκυ και Πένυ, δίνουν στις 17.00 καθοριστικό αγώνα με τις “οικοδέσποινες” Χόλτβικ/Ζέμλερ οι οποίες μετράνε μία νίκη επί των Βάλιας/Μπρόντερ και μία ήττα με 2-0 (21-19, 21-16) σετ από την αήττητη “σελεσάο”.