Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Το ενδιαφέρον σε Α1 και Β2 υποόμιλο

OFI_Zlatilidis

Στην Α2 ανδρών για την 6η αγωνιστική υπάρχουν πολλά ενδιαφέροντα παιχνίδια  σε καθε υποόμιλο. Στον Α1 ξεχωρίζει το ματς του ΟΦΗ-ΑΕΚ, στον Α2 του Πανιωνίου με τον Ιωνικό, στον Β1 του Άρη με την Ολυμπιάδα Πάτρας και στον Β2 εχουμε ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στο πρωτοπόρο Νέστωρα και στον δεύτερο Πήγασο Πολίχνης.

 

Α2 Ανδρών – Α’ όμιλος – 1ος υποόμιλος

14/12 εξ’α ανβολής αγώνας

Πανερυθραϊκός -ΟΦΗ 1-3 (21-25,25-23,23-25,22-25)

6η αγωνιστική
Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

ΟΦΗ 16.00: ΟΦΗ – ΑΕΚ, Διαιτητές: Καραπουλάκης, Κανακάκης

Παραλίας 18.00: Καλαμάτα 80 – ΑΟΝΣ Μίλων, Διαιτητές: Πετούσης, Τσουμελέας

Στ. Καλαϊντζής 19.30: Πανερυθραϊκός – ΑΟ Μαρκοπούλου, Διαιτητές: Τσίτσικας, Παπαστάμος

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

Μ. Μερκούρη 15.00: ΟΠΕ Ρεθύμνου – Παλλήνη, Διαιτητές: Τραχαλάκη, Γιαννόπουλος

Ρεπό ο ΣΦΠ Χανίων

Α2 Ανδρών – Α’ όμιλος – 2ος υποόμιλος
6η αγωνιστική
Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

Βενετόκλειο 19.00: Ροδίων Άθλησις – ΑΟ Μυτιλήνης, Διαιτητές: Καπάνταης, Οικονόμου Β.

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

Κω 16.00: ΑΟ ΑΘλοπαιδιών Κω – ΔΑΣ Δραπετσώνας, Διαιτητές: Μάλφας, Στάιος
Ν. Σμύρνης 21.30: Πανιώνιος – ΑΣ Ιωνικός, Διαιτητές: Τσιμπινός, Τοψιδέλης

Ρεπό ο Εθνικός

Α2 Ανδρών – Β’ όμιλος – 1ος υποόμιλος
6η αγωνιστική
Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

Πάτρα 18.00: ΕΑΠ – ΣΠΑ Καρδίτσας, Διαιτητές: Γεράνιος, Μπακλέσης
Μίκρας 18.00: Άρης – ΑΕΠ Ολυμπιάς, Διαιτητές: Αβραμίδης, Μπόμπορας

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

Αιγινίου 17.00: Νίκη Αιγινίου – Άθλος Ορεστιάδας, Διαιτητές: Πορτοκαλίδης, Βένος
Ι. Λεμονίδης 18.00: ΑΣ Ελπίς – Πήγασος Κοζάνης, Διαιτητές: Λιοτόπουλος – Κάλλης

Ρεπό ο ΑΣΠ Απόλλων

Α2 Ανδρών – Β’ όμιλος – 2ος υποόμιλος
6η αγωνιστική
Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

Βότσης 18.00: ΑΜΣ Νέστωρ – Πήγασος Πολίχνης, Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Ισκάς
Σερρών 19.00: ΑΟ Σερρών – ΧΑΝΘ, Διαιτητές: Δήμου, Στεργιόπουλος
ΕΑΚ Νεάπολης 19.00: ΑΣ Μακεδονικός – ΟΠΑΘ Περσέας, Διαιτητές: Δημητρίου, Μπουγιούκας

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

Αλεξ/πόλης 18.00: ΓΕ Αλεξανδρούπολης – Αίαντας Ευόσμου, Διαιτητές: Μαρκάτσας, Ιωαννίδης

Ρεπό η ΑΕ Κομοτηνής

 

Βαθμολογία Α1 υποόμιλος
No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 ΟΦΗ 14 5 5 0 15 4
2 ΑΕΚ Αθηνών 10 4 3 1 11 3
3 ΑΟ Παλλήνη 8 3 3 0 9 2
4 ΑΣ Πανερυθραϊκός 8 5 3 2 10 9
5 ΣΦΠ Χανίων 6 4 2 2 10 10
6 ΑΟ Μαρκοπούλου 5 3 1 2 7 6
7 ΑΟ Καλαμάτα 80 3 4 1 3 5 10
8 ΟΠ Ρεθύμνου 0 4 0 4 1 12
9 ΑΟΝΣ Μίλων 0 4 0 4 0 12

Βαθμολογία Α2 υποομίλου

No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 Εθνικός ΟΦΠΦ 12 4 4 0 12 1
2 Ροδίων Άθλησις 8 4 3 1 9 6
3 ΔΑΣ Δραπετσώνας 7 4 2 2 8 6
4 ΓΣ Απόλλων 6 4 3 1 10 3
5 ΑΣ Ιωνικός 2 4 2 2 6 9
6 ΑΟ Μυτιλήνης 2 3 1 2 4 8
7 ΓΣ Πανιώνιος 1 3 0 3 3 9
8 ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω 1 4 0 4 2 12

Η ομάδα ‘ΓΣ Απόλλων‘ έχει -3 βαθμούς
Η ομάδα ‘ΑΣ Ιωνικός‘ έχει -3 βαθμούς

 

Βαθμολογία B1 υποόμιλο
No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 12 5 5 0 15 7
2 ΕΑ Πατρών 10 5 3 2 12 7
3 ΑΕΠ Ολυμπιάς 9 4 3 1 10 3
4 ΑΣ Ελπίς 9 4 3 1 11 7
5 ΑΣ Άρης 6 4 2 2 6 7
6 ΑΣΠ Απόλλων 6 5 2 3 8 9
7 ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας 4 4 1 3 5 9
8 ΣΠΑ Καρδίτσας 4 5 1 4 6 13
9 ΑΣ Πήγασος Κοζάνης 0 4 0 4 1 12

 

Βαθμολογία Β2 υποομίλου
No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 ΑΜΣ Νέστωρ 15 5 5 0 15 2
2 Πήγασος Πολίχνης 12 4 4 0 12 0
3 ΑΣ Μακεδονικός 7 4 2 2 8 7
4 ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 6 5 2 3 7 11
5 ΑΟ Σερρών 6 4 2 2 8 6
6 ΑΠΣ Αίας Ευόσμου 4 5 2 3 7 13
7 ΟΠΑΘ Περσέας 4 4 1 3 5 10
8 ΧΑΝΘ 3 4 1 3 4 10
9 ΓΕ Αλεξανδρούπολης 0 3 0 3 2 9

 

 

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ