Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Το ενδιαφέρον σε Ζηρίνειο και Τρίκαλα

iraklis-kifisias-apollonios-geniki-4567899

Το ντέρμπι ανάμεσα στον πρωτοπόρο Ηρακλή Κηφισιάς με την δεύτερη Πετρούπολη και η μονομαχία του Ασκληπιού Τρικάλων με την πρωτοπόρο Κόρινθο ξεχωρίζουν στην  Α2 γυναικών.

Αρχικά στον Α1 υποόμιλο εκτός απο το ματς του Ζηρινείου, εχουμε κρίσιμο ματς στην Κρήτη όπου ο τρίτος Μεσσαράς υποδέχεται τον πέμπτο Μεσσηνιακό που θέλει μονο νίκη για να πλησιάσει την πρώτη τριάδα. Εύκολο έργο για τις Αμαζόνες που παίζουν στο Χαλάνδρι με τον ουραγό ΓΣ και με νίκη  κάνουν αλμα για την πρώτη τριάδα.

Στον Α2  υπόομιλο απουσιάζει το μεγάλο ματς. Ο πρωτοπόρος και αήττητος Πορφύρας υποδέχεται τον Αστέρα Αγ. Δημητρίου που ειναι πολύ χαμηλά στη βαθμολογία, ο δεύτερος Ηλυσιακός αγωνίζεται στη Ρόδο με την ουραγό Τελχινίδα και ο τρίτος Πανιώνιος θέλει να επιστρέψει στις νίκες με αντίπαλο την Αναγέννηση στη Σάμο.

Ενδιαφέρον ματς στην Παλλήνη όπου η 8η τοπική ομάδα υποδέχεται το πέμπτο και ανεβασμένο Αιγάλεω. Τέλος ο ΖΑΟΝ με ηθικό απο τις δύο μεγάλες εκτός έδρας νίκες με Ηλυσιακό και Πανιώνιο, στοχεύει σε τρίτη σερί νίκη με αντίπαλο την Αγ. Παρασκευή που ψαχνει βαθμούς.

Στον Β1 υποομιλο η πρωτοπόρος Κόρινθος και θριαμβεύτρια του μεγάλου ντερμπι κοντρα στη Λαμία την περασμένη αγωνιστική, εχει επικίνδυνη έξοδος στα Τρίκαλα με τον πολύ δυνατό Ασκληπιό. Απο την αλλη ο δεύτερος ΑΟ Λαμίας που θέλει να επιστρέψει στις νίκες, υποδέχεται την τέταρτη ΑΕΛ και ελπίζει σε στραβοπάτημα της Κορίνθου.

Τέλος στον Β2 υποόμιλο οι δύο πρωτοπόροι Νέα Γενεά και Βότσης παίζουν εκτός έδρας με ΔΑΣΩ και ΧΑΝΘ και η τρίτη Βύσσα που υποδέχεται τον Λαγκαδά καραδοκεί ωστε με τρίποντο να επιστρέψει και πάλι στην κορυφή.

 

Α2 Γυναικών – Α’ όμιλος – 1ος υποόμιλος
9η αγωνιστική
Σάββατο 28 Ιανουαρίου

Βριλησσίων 15.45: ΦΟ Βριλησσίων – ΟΠ Ρεθύμνου, Διαιτητές: Οικονόμου Β., Μαύρος

Μοιρών 17.00: ΓΑΣ Μεσσαράς – ΓΣ Μεσσηνιακός, Διαιτητές: Καραπουλάκης, Βογιατζής

Ν. Πέρκιζας 20.00: ΓΣ Χαλανδρίου – ΑΟΝ Αμαζόνες, Διαιτητές: Μαριδάκης, Οικονόμου Μ.

Κυριακή 29 Ιανουαρίου

Ζηρίνειο 16.00: ΓΣΚ Ηρακλής – ΓΣ Πετρούπολης, Διαιτητές: Τσίτσικας, Οικονομοπούλου

ΕΑΠ 18.00: ΕΑ Πατρών – ΑΣΠ Ίωνες, Διαιτητές: Γκόλφης, Λεβέντης

Α2 Γυναικών – Α’ όμιλος – 2ος υποόμιλος
13η αγωνιστική
Σάββατο 28 Ιανουαρίου

Ζηρίνειο 18.00: ΖΑΟΝ – ΑΕ Αγίας Παρασκευής, Διαιτητές: Βλάχος, Ρίγκος

Σάμου 19.00: ΑΣΣ Αναγέννηση – ΓΣ Πανιώνιος, Διαιτητές: Λιδωρικιώτη, Ράντσιου

Π. Σαλπέας 20.00: ΑΟΦ Πορφύρας – Αστέρας Αγίου Δημητρίου, Διαιτητές: Παπαδογιάννης, Λιάκου

Κάντζας 20.00: ΑΟ Παλλήνη – ΑΟ Αιγάλεω, Διαιτητές: Παγκοζίδης, Τουμπανάκης

Κυριακή 29 Ιανουαρίου

Βενετόκλειο 13.00: ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΟ Ηλυσιακός, Διαιτητές: Ζώης, Σταρίδας

Α2 Γυναικών – Β’ όμιλος – 1ος υποόμιλος
9η αγωνιστική
Σάββατο 28 Ιανουαρίου

Κατσιμίδου 18.00: ΑΣ Ασκληπιός – ΑΣΠ Κόρινθος, Διαιτητές: Χλωρός, Κατσιούλης

Χαλκιοπούλειο 18.00: ΑΟ Λαμίας 2013 – ΕΑ Λάρισας, Διαιτητές: Κουτσής, Μαυράκης

ΔΑΚ Μ. Κούσης 18.00: Ιωνικός Αγρινίου – ΑΣ Γιάννενα, Διαιτητές: Φλούδας, Πιταροκοίλης

ΕΑΚ Νεάπολης 19.00: Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός – ΑΣ Καμπανιακός, Διαιτητές: Αντωνούλης, Χουλιαρόπουλος

Κυριακή 29 Ιανουαρίου

ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 18.00: ΕΟ Σταυρούπολης – ΑΣΠ Απόλλων, Διαιτητές: Μπουκουβάλα, Κύρκος

Α2 Γυναικών – Β’ όμιλος – 2ος υποόμιλος
9η αγωνιστική
Σάββατο 28 Ιανουαρίου

Ανατόλια 18.00: ΣΑΑΚ Ανατόλια – ΓΣΓ Νίκη, Διαιτητές: Μαυρίδης, Κότελης

Κατσάνειο 18.30: Ηρακλής Πετοσφαίριση – ΓΑΣ Αρχέλαος, Διαιτητές: Κουκουμάκας, Κεχαγιά

Μ. Τσικίνας 20.00: ΧΑΝΘ – Ναύαρχος Βότσης, Διαιτητές: Γεωργιάδου, Πεχλίδης

Κυριακή 29 Ιανουαρίου

Κονταξοπούλειο 18.00: ΔΑΣ Ωραιοκάστρου – Νέα Γενεά, Διαιτητές: Δρανίτσας, Πεχλίδης

Ν. Βύσσας 18.00: ΑΟ Νέας Βύσσας – ΑΣΚ Λαγκαδά, Διαιτητές: μαργαριτίδης, Σταματόπουλος

Βαθμολογία Α1 ομίλου
No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 ΓΣΚ Ηρακλής 24 8 8 0 24 0
2 ΓΣ Πετρούπολης 21 8 7 1 23 6
3 ΓΑΣ Μεσσαράς 16 8 5 3 18 9
4 ΑΟΝ Αμαζόνες 15 8 5 3 16 12
5 Μεσσηνιακός ΓΣ 1888 14 8 4 4 16 14
6 ΦΟ Βριλησσίων 13 8 5 3 16 13
7 ΟΠ Ρεθύμνου 6 8 2 6 9 19
8 ΕΑ Πατρών 5 8 2 6 7 20
9 ΑΣΠ Ίωνες 3 8 1 7 4 22
10 ΓΣ Χαλανδρίου 3 8 1 7 4 22

 

Βαθμολογία  Α2 υποομίλου
No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 ΑΟΦ Πορφύρας 32 11 11 0 33 4
2 ΑΟ Ηλυσιακός 27 11 9 2 29 10
3 ΓΣ Πανιώνιος 25 11 8 3 28 12
4 ΑΣ Ηλιούπολης 21 11 7 4 23 17
5 ΑΟ Αιγάλεω 20 11 7 4 25 16
6 Ζηρίνειος ΑΟΝ 20 11 8 3 25 18
7 ΑΕ Αγίας Παρασκευής 13 11 4 7 19 24
8 ΑΟ Παλλήνη 10 11 3 8 13 27
9 ΓΣ Αστέρας Αγίου Δημητρίου 6 10 2 8 14 24
10 ΑΣΣ Αναγέννηση 3 11 1 10 6 31
11 ΡΣΦΠ Τελχινίς 0 11 0 11 1 33

Η ομάδα ‘ΓΣ Αστέρας Αγίου Δημητρίου‘ έχει -3 βαθμούς

 

Βαθμολογία Β1 υποόμιλος
No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 ΑΣΠ Κόρινθος 21 8 7 1 21 7
2 ΑΟ Λαμίας 2013 19 8 7 1 21 9
3 ΑΣ Καμπανιακός 14 8 5 3 17 13
4 ΕΑ Λάρισας 14 8 4 4 18 13
5 ΑΣ Ασκληπιός Τρικάλων 13 8 4 4 17 14
6 ΑΣΠ Απόλλων 12 8 4 4 15 16
7 ΑΣ Γιάννενα 11 8 4 4 15 17
8 ΕΟ Σταυρούπολης 10 8 4 4 13 17
9 Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 4 8 1 7 12 23
10 ΠΑΣ Ιωνικός 80 Αγρινίου 2 8 0 8 4 24
11 0 0 0 0 0 0

 

Βαθμολογία Β2 υποομιλου
No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 ΜΑΣ Νέα Γενεά 18 8 7 1 22 11
2 ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης 18 8 6 2 21 11
3 ΑΟ Νέας Βύσσας 16 8 5 3 19 13
4 ΓΣΓ Νίκη Αλεξανδρούπολης 15 8 5 3 18 13
5 ΑΣΚ Λαγκαδά 13 8 3 5 18 17
6 ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης 11 8 4 4 16 17
7 ΧΑΝΘ 10 8 4 4 16 19
8 ΔΑΣ Ωραιοκάστρου 9 8 3 5 12 19
9 ΣΑΑΚ Ανατόλια 6 8 2 6 11 21
10 Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 4 8 1 7 11 23

 

 

 

 

 

 

 

 

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ