ΕΣΠΕΔΑ: 8χ8 η Ένωση Ιλίου

Το 8/8 έκαναν οι γυναίκες της Ένωσης Ιλίου στο πρωτάθλημα της Τοπικής Κατηγορίας της ΕΣΠΕΔΑ, καθώς επικράτησαν άνετα εκτός έδρας με 3-0 σετ και του Άρη Αφιάλης για την 9η αγωνιστική ημέρα. Η Ίρις του Άκη Χατζηαντωνίου επικράτησε 3-0 της ΑΠΣ Ν. Περάμου και διατήρησε το προβάδισμα στην κορυφή.

Τρίτο το Μοσχάτο που μέσα σε τρεις μέρες μέρες νίκησε 3-0 εκτός έδρας και την ομάδα των Αγ. Αναργύρων με τις Αντωνάκη,  Αδαμίδου, Σουβατζιδάκη να είναι ασταμάτητες.

Στο ματς της Ένωσης Ιλίου, οι αθλήτριες της Βάσως Νικούλη δεν άφησαν περιθώρια στον Άρη Αμφιάλης να πιστέψει πως θα πάρει κάτι θετικό από την αναμέτρηση, καθώς έδειξαν από το πρώτο σετ τις προθέσεις του καθώς επικράτησαν με 25-9.

Στο δεύτερο σετ ο Άρης ήταν σαφώς πιο ανταγωνιστικός, αλλά και πάλι η Ένωση  ανώτερη κατάφερε να φτάσει στο 2-0 επικρατώντας με 25-22.

Το τρίτο σετ ήταν καρμπόν του πρώτου με την Ένωση Ιλίου να ξεφεύγει με 10 πόντους από την αρχή και ολοκληρώνοντας το σετ με 25-15, κατακτώντας ένα ακόμη τρίποντο που την διατηρεί ως μοναδική αήττητη ομάδα στο πρωτάθλημα.

Επόμενη αναμέτρηση με την οποία θα κλείσει και τη χρονιά αυτή με τους Αγίους Αναργύρους την Πέμπτη (22/12, 21:45) εντός έδρας.

Τα σετ: 9-25, 22-25, 15-25

Άρης Αμφιάλης (Ευθυμιάδου): Φερνάντες, Πανταζοπούλου, Στάμου, Μπασματζιάν, Δαμίσου, Μέη, Μπουραζάνη, Ρεμούνδου, Θεοδοσίου(λ), Μοναχού, Βοστάνη(λ), Σπανού

Ένωση Ιλίου (Νικούλη): Μπούτα, Καραγιαννίδη (λ), Καραχάλιου (λ), Μπανάσιου, Καποδίστρια, Καλιαφεντάκη, Κουτσοδημητροπούλου, Χατζάκη, Δίγκα, Δήμα, Ντασιώτη, Βήχου, Ντεμάι, Ευθυμίου

1. ΑΕ Ικάρου Καλλιθέας  0  (0-24).

* Οι ομάδες ΑΟ Ενωση Ιλίου, ΓΣ Αγ.Αναργύρων, ΠΟΚ Εσπερος και ΑΕ Ικάρου Καλλιθέαςέχουν 8 αγώνες ενώ ο Σαρωνικός έχει 7 αγώνες.

Τοπική κατηγορία γυναικών

Στην 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Τοπικής Κατηγορίας 2 Γυναικών τα αποτελέσματα