ΕΣΠΕΔΑ: Ασταμάτητη η Ένωση Ιλίου

Το 9/9 έκαναν οι γυναίκες της Ένωσης Ιλίου στο  τοπικό πρωτάθλημα της ΕΣΠΕΔΑ διατηρώντας το αήττητο και την πρωτιά στην κορυφή της βαθμολογίας με έναν αγώνα λιγότερο, καθώς την 10η αγωνιστική ημέρα επικράτησαν με 3-1 σετ των Αγίων Αναργύρων. Στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας,  η Ίρις που κοουτσάρει ο Ακης Χατζηαντωνίου και θα παίξει στις 8/1 με τον Σαρωνικό.

ag-anargiroi-block-67890

Στο πρώτο σετ οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο, πόντο, μέχρι που η Ένωση ξέφυγε με 21-18, αλλά δεν μπόρεσε να πάρει το σετ, καθώς ένα σερί 7-0 των Αγίων Αναργύρων έδωσε το σετ στην φιλοξενούμενη ομάδα που πήρε κεφάλι στην αναμέτρηση κάνοντας το 1-0 με 21-25 και βάζοντας δύσκολα στην Ένωση.

Οι αθλήτριες της Βάσως Νικούλη σε εκείνο το σημείο, έβγαλαν την αντίδραση τους στο παρκέ και με αντεπίθεση διαρκείας πήραν εύκολα τα τρία επόμενα σετ με 25-17, 25-16 και 25-20, κάνοντας το 3-1 και παίρνοντας ένα ακόμη τρίποντο, με αντίπαλο μια ομάδα όπως οι Άγιοι Ανάργυροι που αντιστάθηκαν αρκετά.

enosi-iliou-grothies-67890

Το 2016 έκλεισε με νίκη και πλέον η ομάδα μας θα επανέλθει στις αγωνιστικές υποχρεώσεις τον Ιανουάριο στις 12/1 εκτός έδρας με τον Ίκαρο Καλλιθέας, ενώ αναμένει τον ορισμό του αγώνα με τον Σαρωνικό ο οποίος είχε αναβληθεί.

Τα σετ: 21-25, 25-17, 25-16, 25-20

Ένωση Ιλίου (Νικούλη): Μπούτα, Καραγιαννίδη (λ), Καραχάλιου (λ), Μπανάσιου, Καποδίστρια, Καλιαφεντάκη, Κουτσοδημητροπούλου, Χατζάκη, Δήμα, Ντασιώτη, Βήχου, Ντεμάι, Ευθυμίου

Άγιοι Ανάργυροι (Κούκη): Παπαδοπούλου, Ροκανά, Χασάπη, Αντωνίου, Γιαννοπούλου, Νικολαρέα, Γκουντουρά, Καμπούρη, Κοντογεώργου, Κούστα, Ρεμπελάκη

Τα αποτελέσματα

Στην 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος Τοπικής κατηγορίας Γυναικών τα πλήρη αποτελέσματα και η βαθμολογία είναι:

12ΑΕ Ικάρου Καλλιθέας  0  (0-27).

* Οι ομάδες ΑΟ Ενωση Ιλίου,ΓΑΝΣ Ιρις, ΓΣ Αγ.Αναργύρων , ΑΕ Ικάρου Καλλιθέας έχουν 9 αγώνες ενώ ο Σαρωνικός έχει 8 αγώνες.