ΕΝΩΣΕΙΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

EΣΠΕΔΑ: Με σπασμένα τα φρένα η Ενωση Ιλίου

Ασταμάτητη η Ένωσης Ιλίου, συνέχισε το αήττητο σερί της καθώς επιβλήθηκε με 3-0  εντός έδρας του ΜΕΛΑΣ Αγίου Ελευθερίου για την 8η αγωνιστική της τοπικής καητγορίας ΕΣΠΕΔΑ και έκανε το 7/7.

Οι νικήτριες έχουν ένα αγώνα λιγότερο κόντρα στον Σαρωνικό ο οποίος αναβλήθηκε λόγω της απεργίας της ΠΝΟ.

Οι αθλήτριες της Βάσως Νικούλη έκαναν δυνατή εκκίνηση και έφτασαν εύκολα στην κατάκτηση του πρώτου σετ με 25-13. Η ομάδα του Μελά προσπάθησε να αντιδράσει στο δεύτερο σετ, όμως η Ένωση βρήκε  λύσεις, κράτησε  διαφορά ασφαλείας και όταν οι φιλοξενούμενες πλησίασαν στο 23-22, οι παίκτριες της Νικούλη τελείωσαν ψύχραιμα  το σετ, με 25-22 και έκαναν το 2-0.

Στο τρίτο σετ ο Μελάς ήταν κοντά στο σετ μέχρι το 18-15, όμως εκεί η Ένωση “πάτησε γκάζι” και με ένα σερί 7-0 το κατέκτησε με 25-15 και πήρε μια ακόμη νίκη με 3-0, κρατώντας παράλληλα και το αήττητο.

Επόμενη αναμέτρηση για την ομάδα μας εκτός έδρας με αντίπαλο τον Άρη Αμφιάλης την Πέμπτη (15/12).

Τα σετ: 25-13, 25-22, 25-15

Ένωση Ιλίου (Νικούλη): Μπούτα, Καραγιαννίδη (λ), Καραχάλιου (λ), Μπανάσιου, Καποδίστρια, Καλιαφεντάκη, Κουτσοδημητροπούλου, Χατζάκη, Δίγκα, Δήμα, Ντασιώτη, Βήχου, Κοχιαδάκη

Μελάς Αγ.Ελ. (Αμαξόπουλος): Τσιούτσια (λ), Μαριάτου, Σκουλικάριτη, Δανιά, Βακάλογλου, Ιωαννίδη, Αλεξοπούλου, Πολυμεροπούλου, Κομπορόζου, Γιαλίζη (λ), Παπαθεοδώρου, Γερολαου

Στα υπόλοιπα παιχνίδια είχαμε: Μοσχάτο-Άρης Αμφιάλης 0-3, ‘Αμιλα -Σαρωνικός αναβλήθηκε, Έσπερος-Ιρις 0-3,  ΓΣ Περιστέρι-ΑΣ Αγ. Αναργύρων 3-0, Κύζικός-ΑΕ Ικαρος Καλλιθέας 3-0