ΕΣΠΕΔΑ: Τρίτη σερί νίκη η Δραπετσώνα

Με την τρίτη σερί  νίκη στα play off της Α΄ τοπικης κατηγορίας ΕΣΠΕΔΑ κόντρα στον Αίολο με 1-3 (21-25, 15-25, 25-23, 19-25). συνέχισε τη σπουδαία πορεία της για την άνοδο στη Β΄ Εθνική, η Δραπετσώνα.

Στο πρωτο σετ, ο Αίολος μπήκε πολύ καλά και πήρε προβάδισμα με 15-10. Η Δραπετσώνα όμως, δείχνοντας χαρακτήρα, πραγματοποίησε μεγάλη αντεπίθεση  και με σερί 6-15, κατέκτησε το σετ με 21-25 και προηγήθηκε με 0-1.

Στο 2ο σετ, μετά το 6-6, η ομάδα της Χατζηδημητρίου ξέφυγε εύκολα και πήρε το σετ με 15-25 και  0-2.

Στο 3ο σετ, ο Αίολος, πήρε διαφορά με 8-4 και 19-15. Και πάλι οι φιλοξενούμενες αντέδρασαν, ισοφάρισαν σε 20-20, αλλά πιο ψύχραιμος και αποφασιστικός ο  Αίολος επικράτησε με 25-23 και μείωσε σε 1-2.

Δριμύτερη επέστρεψε η Δραπετσώνα στο τέταρτο σετ, πήρε διαφορά ασφαλείας με 10-18 και ολοκλήρωσε το σετ με 19-25 και συνολικό σκορ 1-3.

Καλή η διαιτησία των κ.κ. Αντωνόπουλου και Χατσικιάν.

ΑΙΟΛΟΣ: (Δημητρακάκος) Κολοβού, Μόκα, Αναστασοπούλου, Κρασσά, Χασιώτη, Ζίγκιρη, Παπαδοπούλου (λ), Χατζηγιαννίσογλου (λ), Σαρατσοπούλου, Ρούσσου.

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Δούκα, Βαγγή, Χατζηπέτρου, Καραγιαννίδου, Μπουρέλι, Τζώρτζη, Κρεμμύδα (λ), Βροντίση, Ιωάννου.

Στον άλλο αγώνα της 3ης αγωνιστικής: Φοίνικας-Ίκαρος με 3-0