Φιλική νίκη για Ασκληπιό

Ένα ακόμη φιλικό έδωσε η γυναικεία ομάδα του Ασκληπιού με αντίπαλο, αυτή τη φορά την ομάδα του ΣΠΑ Καρδίτσας, στα πλαίσια της προετοιμασίας της ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος.

Ήταν μια πολύ καλή ευκαιρία για τους προπονητές να δοκιμάσουν συστήματα και παίκτριες, αφού με την ομάδα του Ασκληπιού αγωνίστηκαν και τέσσερις αθλήτριες από την ομάδα των κορασίδων με στόχο την συλλογή παραστάσεων από αγώνες της γυναικείας ομάδας αλλά και την σταδιακή προώθηση τους σε αυτήν.

Παίχτηκαν τέσσερα πολύ δυνατά και γεμάτα σετ με πολλές καλές στιγμές και για τις δύο ομάδες και δοκιμάστηκαν διάφορα σχήματα με σκοπό να αποκτήσει η ομάδα ομοιογένεια και ρυθμό.

Για την ιστορία να πούμε ότι το παιχνίδι τελείωσε με νικήτρια την ομάδα του Ασκληπιού με σκορ 1-3.

Τα σετ 20-25, 21-25, 25-16, 12-15.
Ασκληπιός(Βασίλεβα): Βουλγαράκη, Λάιου, Μπόζιου, Παπαθεοδώρου, Χατζηχριστοδούλου, Κοτσίρα (L), Σκέμπη, Γεωργίου, Βάκη, Αναστασίου, Ταμπρατζή, Βράκα (L).