BEACH VOLLEY

Οι «μάχες» του Final 4 στην Beach Volley Legue

beach volley league

Εθνικός, Ολυμπιακός, Κηφισιά και η… μεικτή Κηφισιάς – Παναθηναϊκού είναι οι ομάδες που εξασφάλισαν την πρόκρισή τους στο Final 4 της Beach Volley League μετά τις αναμετρήσεις που πραγματοποιήθηκαν στο Καράβι Club στην παραλία του Σχοινιά.

Πλούσιο θέαμα και εντυπωσιακές εμφανίσεις είχαμε στον Σχοινιά και τα προκριματικά της Beach Volley League.

Οι ομάδες που συμμετείχαν στα προκριματικά φρόντισαν να δώσουν μεγάλες μάχες και να κερδίσουν επάξια το χειροκρότημα όσων τυχερών βρέθηκαν στο Καράβι Club.

Έπειτα από αμφίρροπες αναμετρήσεις οι ομάδες που εξασφάλισαν την συμμετοχή τους στους ημιτελικούς και το τελικό της διοργάνωσης που θα πραγματοποιηθούν στις 3 Ιουλίου και πάλι στις εγκαταστάσεις του Σχοινιά στο «Καράβι» ήταν ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Κασαμπαλής/Δημητριάδης), ο Ολυμπιακός (Κοκκινάκης/Ταμπουρατζής), η Κηφισιά (Παπαγγελόπουλος/Αριστόπουλος) και η μεικτή ομάδα Κηφισιάς – Παναθηναϊκού (Κόβλτσουκ/Πολυχρονιάδης).

Τις επόμενες μέρες θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση των ημιτελικών.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ

1ος όμιλος

Κόβαλτσουκ/Πολυχρονιάδης – Βλαχοστάθης/Βασιλάκος 2-1 (11-15, 15-11, 11-6)

Βλαχοστάθης/Βασιλάκος – Ταμπουρατζής/Κοκκινάκης 1-2 (15-12, 9-15, 10-12)

Ταμπουρατζής/Κοκκινάκης – Κόβαλτσουκ/Πολυχρονιάδης 1-2 (15-7, 8-15, 9-11)

2ος όμιλος

Κούνας/Λυκούρεσης – Σαμπάνης/Βολουδάκης 1-2 (10-15, 15-12, 10-12)

Σαμπάνης/Βολουδάκης – Τσαλικιάν/Καντιώτης 2-0 (15-12, 19-17)

Τσαλικιάν/Καντιώτης – Κούνας/Λυκούρεσης 1-2 (15-17, 15-9, 7-11)

3ος όμιλος

Εφραιμίδης/Γεωργακόπουλος – Κασαμπαλής/Δημητριάδης 1-2 (16-14, 12-15, 8-11)

Κασαμπαλής/Δημητριάδης – Παπαγγελόπουλος/Αριστόπουλος 2-0 (15-11, 15-11)

Παπαγγελόπουλος/Αριστόπουλος – Εφραιμίδης/Γεωργακόπουλος 2-1 (15-7, 12-15, 15-13)

4ος όμιλος

Μαρούλης/Μπέλος – Αδαμόπουλος/Μήττας 2-0 (16-14, 15-12)

Αδαμόπουλος/Μήττας – Βλαχάκης/Οικονομόπουλος 2-0 (15-9, 15-8)

Βλαχάκης/Οικονομόπουλος – Μαρούλης/Μπέλος 1-2 (15-11, 7-15, 9-11)

Προημιτελικοί

Κόβαλτσουκ/Πολυχρονιάδης – Κούνας/Λυκούρεσης 2-0 (15-8, 15-5)

Ταμπουρατζής/Κοκκινάκης – Σαμπάνης/Βολουδάκης 2-0 (15-10, 15-11)

Παπαγγελόπουλος/Αριστόπουλος – Μαρούλης/Μπέλος 2-0 (15-10, 15-8)

Κασαμπαλής/Αναστασιάδης – Αδαμόπουλος/Μήττας 2-0 (15-7, 15-6)

Οι ομάδες των ημιτελικών που θα γίνουν 3 Ιουλίου στο «Καράβι Κλαμπ»

Κόβαλτσουκ / Πολυχρονιάδης

Ταμπουρατζής / Κοκκινάκης

Παπαγγελόπουλος / Αριστόπουλος

Κασαμπαλής / Αναστασιάδης

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ