ΕΝΩΣΕΙΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Οι ημιτελικοί των Εφήβων

pao_osfp_efivoi_2018

Ηρακλής – Έβρος Σουφλίου, Πρέβεζα – Πήγασος Πολίχνης, Παμβοχαϊκός – Ολυμπιάδα Πατρών και Μίλωνας – Ολυμπιακός είναι τα ζευγάρια της ημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Εφήβων.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημιτελικής φάσης

Α’ όμιλος – Κυριακή 11 Μαρτίου

Κατσάνειο, 18.30: Ηρακλής Πετ. 2015 – ΑΣΑ Έβρος

Πολίχνης,   16.00: Πήγασος Πολίχνης – ΑΟ Πρέβεζας

Β ‘ όμιλος – Κυριακή 11 Μαρτίου

Μίλωνα, 17.00: Παμβοχαϊκός – ΑΕΠ Ολυμπιάς

Μίλωνα, 19.00: ΑΟΝΣ Μίλων – Ολυμπιακός

 

Β’ φάση – Αποτελέσματα – Βαθμολογίες

A’ όμιλος – Κλειστό Κατσάνειου

Πέμπτη 8 Μαρτίου – 1η αγωνιστική
18.30: Αργώ Βόλου – ΦΕΣ Αριστοτέλης 0-3 (13-25, 16-25, 14-25)
20.30: ΑΟ Πρέβεζας – Ηρακλής Πετ. 2015 0-3 (21-25,17-25, 15-25)

Παρασκευή 9 Μαρτίου – 2η αγωνιστική
Ηρακλής Πετ. 2015 – ΦΕΣ Αριστοτέλης 3-0 (25-11, 25-18, 25-14)
ΑΟ Πρέβεζας – Αργώ Βόλου 3-0 (25-19, 25-22, 25-14)

Σάββατο 10 Μαρτίου – 3η αγωνιστική
Αργώ Βόλου – Ηρακλής Πετ. 2015 0-3 (18-25, 19-25, 14-25)
ΦΕΣ Αριστοτέλης – ΑΟ Πρέβεζας 0-3 (12-25, 21-25, 17-25)

Βαθμολογία
1. Ηρακλής Πετ. 2015         9β. (9-0)
2. ΑΟ Πρέβεζας                    6β. (6-3)
3. ΦΕΣ Αριστοτέλης            3β. (3-6)
4. Αργώ Βόλου                     0β. (0-9)

Β’ όμιλος – Κλειστό Πολίχνης

Πέμπτη 8 Μαρτίου – 1η αγωνιστική
Πήγασος Πολίχνης – ΠΑΣ Ίκαρος 3-0 (25-16, 25-20, 25-19)
ΑΣΑ Έβρος – ΣΠΑ Καρδίτσας 3-0 (25-17, 25-17, 25-15)

Παρασκευή 9 Μαρτίου – 2η αγωνιστική
ΠΑΣ Ίκαρος – ΣΠΑ Καρδίτσας 3-0 (25-17, 25-15, 25-19)
Πήγασος Πολίχνης – ΑΣΑ Έβρος 3-0 (25-16, 25-19, 29-27)

Σάββατο 10 Μαρτίου – 3η αγωνιστική
ΣΠΑ Καρδίτσας – Πήγασος Πολίχνης 0-3 (10-25, 23-25, 13-25)
ΑΣΑ Έβρος – ΠΑΣ Ίκαρος 3-0 (25-18, 25-12, 25-18)

Βαθμολογία
1. Πήγασος Πολίχνης        9β. (9-0)
2. ΑΣΑ Έβρος                     6β. (6-3)
3. ΠΑΣ Ίκαρος                   3β. (3-6)
4. ΣΠΑ Καρδίτσας            0β. (0-9)

Γ΄όμιλος – Κλειστό Μίλωνα

Πέμπτη 8 Μαρτίου – 1η αγωνιστική
Ολυμπιακός – Παμβοχαϊκός 0-3 (17-25, 22-25, 24-26)
ΣΦΠ Χανίων – Παναθηναϊκός 0-3 (10-25, 16-25, 14-25)

Παρασκευή 9 Μαρτίου – 2η αγωνιστική
Παναθηναϊκός – Παμβοχαϊκός 0-3 (12-25, 21-25, 20-25)
ΣΦΠ Χανίων – Ολυμπιακός 0-3 (18-25, 17-25, 13-25)

Σάββατο 10 Μαρτίου – 3η αγωνιστική
Παμβοχαϊκός – ΣΦΠ Χανίων 3-1 (25-17, 20-25, 26-24, 25-21)
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 3-1 (26-24, 20-25, 25-13, 25-23)

Βαθμολογία
1. Παμβοχαϊκός            9β. (9-1)
2. Ολυμπιακός              6β. (6-4)
3. Παναθηναϊκός          3β. (4-6)
4. ΣΦΠ Χανίων             0β. (1-9)

Δ’ όμιλος – Κλειστό Μίλωνα

Πέμπτη 8 Μαρτίου – 1η αγωνιστική
ΑΕΠ Ολυμπιάς – ΑΟΝΣ Μίλων 1-3 (25-19, 19-25, 22-25, 13-25)
Ρεπό ο Πανερυθραϊκός

Παρασκευή 9 Μαρτίου – 2η αγωνιστική
ΑΕΠ Ολυμπιάς – Πανερυθραϊκός 3-1 (25-18, 25-19, 16-25, 25-15)
Ρεπό ο ΑΟΝΣ Μίλων

Σάββατο 10 Μαρτίου – 3η αγωνιστική
Πανερυθραϊκός – ΑΟΝΣ Μίλων 2-3 (25-22, 19-25, 20-25, 25-19, 15-17)
Ρεπό η ΑΕΠ Ολυμπιάς

Βαθμολογία
1. ΑΟΝΣ Μίλων          5β. (6-3)
2. ΑΕΠ Ολυμπιάς      3β. (4-4)
3. Πανερυθραϊκός     1β. (3-6)

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ