A2

Με μέταλλο νικητή η Κόρινθος

Οι εντυπωσιακές εμφανίσεις της Κορίνθου συνεχίστηκαν καθώς με το 3-2 επί της ΧΑΝΘ οι «ερυθρόλευκες» έκαναν το 2×2 στο πρώτο μπαράζ ανόδου και είναι πολύ κοντά στην συμμετοχή της στα τελικά μπαράζ της Α2 γυναικών.

Η ΧΑΝΘ αν και προηγήθηκε με 1-0 και 2-1 επί της Κορίνθου στο τέλος αυτές που χαμογέλασαν ήταν οι Κορίνθιες που με το 3-2 πανηγύρισαν την 2η νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια και πλέον έχουν το πλεονέκτημα για την κατάκτηση της πρώτης θέσης που οδηγεί στα τελικά μπαράζ ανόδου.

Η ομάδα του Μπούκουρα αν και έχασε το τρίτο σετ στις λεπτομέρειες έβγαλε ψυχή και πάθος στα επόμενα δύο σετ του αγώνα φθάνοντας στην ανατροπή και με το 25-20 και 15-13 πανηγυρίζοντας μια σημαντική νίκη.

Τα σετ: 23-25, 25-23, 24-26, 25-20, 15-13

Κόρινθος (Μπούκουρας) Παναγοπούλου, Αλατζάκη, Κωστάμη, Βακάλογλου, Μπίσκου, Τομαρά, Μπούκουρα-λ / Μαργαρίτη-λ, Χατζησοφρωνίου, Δημητρίου, Δημητροπούλου

ΧΑΝΘ (Χριστόπουλος) Αρμουτάκη, Κουνουπίδου, Κίτσου, Αλτίνη, Μπακοπούλου, Ηλιάδη-Μάνου, Κάπα-λ / Ηλιοπούλου, Κουτρουμπή , Κουρτίδου, Θωμοπούλου.

Πρεμιέρα για την Α΄ ζώνη

Η πρεμιέρα στην Α’ Ζώνη της Α2 Γυναικών για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022 θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 6 Νοεμβρίου, ενώ η Β’ Ζώνη που έχει...