A2

Νίκες για ΑΕΚ και ΟΦΗ

Με νίκες συνέχισαν κατά την 12η αγωνιστική του Α Ομίλου της Α2 ΑΕΚ και ΟΦΗ καθώς επικράτησαν επί Αργυρούπολης και Χανίων αντίστοιχα με τους «κιτρινόμαυρους» να κάνουν το 11×11 συνεχίζοντας την πορεία επιστροφής τους προς την Volleyleague.

Νικητής ο ΟΦΗ στον «κρητικό» εμφύλιο

Ο ΟΦΗ, αν και βρέθηκε να χάνει στο κλειστό του Ηρακλείου «Βαρδινογιάννειο» με 1-0 σετ από τον ελλιπέστατο ΣΦΠ Χανίων, κατάφερε τελικά να επιβάλλει την ανωτερότητά του του στα επόμενα σετ και να κερδίσει με ανατροπή 3-1 (20-25, 25-20, 25-14, 25-12) το ντέρμπι της Κρήτης της 12ης αγωνιστικής του 1ου υποομίλου του Α’ ομίλου της Α2 Ανδρών.

ofi_sfp chania

Σε ένα ματς με πολλά λάθη εκατέρωθεν, που δε αντέχει σε ιδιαίτερο σχολιασμό, οι γηπεδούχοι, έπειτα από τα πολλά λάθη του α’ σετ και τις… φωνές του προπονητή τους, Δημήτρη Ζλατιλίδη, κυριάρχησαν σε όλους τους τομείς της νεανικής χανιώτικης ομάδας, που παίζοντας σχεδόν με εφηβικό σχήμα, μετά και την απώλεια του διαγωνίου της, Γρηγοράκη στο 2-1 του β’ σετ, δεν κατάφερε να προβάλλει σθεναρή αντίσταση στους Ηρακλείωτες, στην επιστροφή του Καπίρη, έπειτα από απουσία ενός μήνα.

Α’ όμιλος – 1ος υποόμιλος – 12η αγωνιστική

ΑΟ Καλαμάτα 80 – Ολυμπιάδα Πατρών 1-3 (22-25, 16-25, 25-17, 20-25)
Κέρκης Σάμου – ΑΟ Παλλήνη 3-0 (25-16, 25-19, 25-21)
ΟΦΗ – ΣΦΠ Χανίων 3-1 (20-25, 25-20, 25-14, 25-12)

Δείτε την βαθμολογία ΕΔΩ.

Ασταμάτητη η ΑΕΚ

Η ΑΕΚ συνεχίζει την πορεία επιστροφής της στην Volleyleague καθώς έκανε το 12×12 στον 2ο υποόμιλο του Α Ομίλου, την ώρα που ο Κέρκυρα Σάμου επικρατούσε της Παλλήνης στην έκπληξη της αγωνιστικής…

Η ΑΕΚ κατέκτησε ένα ακόμη τρίποντο την φετινή χρονιά και δείχνει ασταμάτητη στην πορεία επιστροφής της στην μεγάλη κατηγορία. Οι «κιτρινόμαυροι» του Νίκου Νεόφυτου δυσκολεύθηκαν μόνο στο πρώτο σετ απέναντι στην Αργυρούπολη αλλά στην συνέχεια κατέκτησαν εύκολα τη νίκη.

Μεγάλη νίκη πανηγύρισε ο Κέρκης Σάμου στον 1ο υποόμιλο του Α Ομίλου και με το 3-0 επί της Παλλήνης κατέκτησε το τρίποντο.

Α2 Ανδρών – Α’ όμιλος – 2ος υποόμιλος – 12η αγωνιστική

ΑΟ Μαρκοπούλου – ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω 3-0 (25-16, 25-20, 25-15)
ΑΟΝ Αργυρούπολης – ΑΕΚ 0-3 (23-25, 15-25, 12-25)
ΕΑ Πατρών – ΣΦΑΜ Φοίβος 3-1 (25-21, 25-20, 21-25, 25-19)
Δραπετσώνα – ΑΟ Αιγιαλέων 0-3 (15-25, 17-25, 22-25)

A2
05/11/2021

Πρεμιέρα για την Α΄ ζώνη

Η πρεμιέρα στην Α’ Ζώνη της Α2 Γυναικών για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022 θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 6 Νοεμβρίου, ενώ η Β’ Ζώνη που έχει...