Νικηφόρο ντεμπούτο για Κλαρούδα

Το καλύτερο ντεμπούτο που θα μπορούσε έκανε ο Γιώργος Κλαρούδας με τον Εθνικό Πειραιώς να επικρατεί 3-1 του Ροδίων Άθλησις στο νησί των Δωδεκανήσων.

Η ομάδα του Πειραιά διατηρήθηκε στην τέταρτη θέση του πρώτου ομίλου της Α2 Ανδρών, ενώ η ομάδα της Ρόδου βρίσκεται σε ιδιαίτερα δύσκολη θέση, παρά το γεγονός ότι οι γηπεδούχοι ήθελαν κάτι περισσότερο από την αναμέτρηση που ήταν ντέρμπι για τρία σετ ενώ έχασαν την ευκαιρία να προηγηθούν με 2-1 σε ένα σετ που έσπασε καρδιές 34-32!

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη για τον κόουτς  Γιώργο Κλαρούδας που για… αρχή δέχτηκε την κόκκινη κάρτα  για διαμαρτυρίες στον δεύτερο διαιτητή της αναμέτρησης. Από την άλλη, πικρή γεύση για το Ροδίων Άθλησις που πάλεψε αλλά έκανε τα λάθη στα κρίσιμα σημεία των σετ.

Τα σετ του αγώνα 20-25, 25-23, 32-34, 17-25