ΕΝΩΣΕΙΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Ντεμπούτο με νίκη για ΠΑΟΚ

paok_iraklis_ioanninon_neanides

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε με το… δεξί τις υποχρεώσεις του στην προημιτελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος Νεανίδων καθώς οι «ασπρόμαυρες» του Γιάννη Χαριτωνίδη επικράτησαν 3-0 του Ηρακλή Ιωαννίνων…

Η αυλαία της προημιτελικής φάσης του Πανελληνίου πρωταθλήματος Νεανίδων άνοιξε στην Πυλαία και το βοηθητικό γήπεδο του PAOK Sports Arena με τον Δικέφαλο του Βορρά να πανηγυρίζει την πρώτη του νίκη στον Β Όμιλο.

Οι «μικρές» του Γιάννη Χαριτωνίδη με το 3-0 κατέκτησαν τη νίκη επί του Ηρακλή Ιωαννίνων και πλέον μπήκαν σε θέση οδηγού στην βαθμολογία κάνοντας παράλληλα και το πρώτο βήμα πρόκρισης προς τα τελικά…

ΑΟ ΗΡΑΚΛΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Ζιώγος): Παππά Α, Τσάμου, Σιορέντα Β, Αναστασούλη, Ζερβοπούλου, Δραγατσούλη, Σούλα, Σπύρου, Σιορέντα Ε, Παππά Κ, Σίμπα, Τασιούλα, Θεοδωράκη.
ΠΑΟΚ (Χαριτωνίδης Ι.): Σταματίου, Σανιώτη, Μπάμπη, Τσώνη, Λώλη, Πιλιτσίδου, Λεονταρίδου, Κυπαρίσση, Ηλιοπούλου, Φουργκατσιώτη, Κλέπκου, Μιχοπούλου.

Προημιτελική φάση Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων

Α’ όμιλος (Ι. Λεμονίδης)
Πέμπτη 7 Μαρτίου
18.00: ΑΣ Ελπίς – ΑΣ Αίας Κιλκίς
20.00: ΑΣ Γαία Δράμας – ΕΑ Λαρίσης

Παρασκευή 8 Μαρτίου
17.15: ΑΣ Γαία Δράμας – ΑΣ Ελπίς
19.15: ΕΑ Λαρίσης – ΑΣ Αίας Κιλκίς

Σάββατο 9 Μαρτίου
15.00: ΑΣ Αίας Κιλκίς – ΑΣ Γαία Δράμας
17.00: ΑΣ Ελπίς – ΕΑ Λαρίσης

Β’ όμιλος (PAOK Sports Arena, Μίκρα και Βότση)
Τετάρτη 6 Μαρτίου
ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων – ΠΑΟΚ 0-3 (12-25, 22-25, 11-25)

Πέμπτη 7 Μαρτίου
Βότση 14.00: Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός – ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων
Μίκρας 20.00: ΠΑΟΚ – ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση

Παρασκευή 8 Μαρτίου
Μίκρας 16.30: ΠΑΟΚ – Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
Βότση 18.30: ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση – ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων

Σάββατο 9 Μαρτίου
Βότση 18.00: Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός – ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση

Βαθμολογία Β’ ομίλου
1. ΠΑΟΚ 3β. (3-0)
2. ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 0β. (0-3)
3. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 0β. (0-0)
4. ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 0β. (0-0)

Γ’ όμιλος (Λύκειο Μελισσίων)
Πέμπτη 7 Μαρτίου
19.00: Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΡΣΦΠ Τελχινίς

Παρασκευή 8 Μαρτίου
15.00: ΣΦΑΜ Φοίβος – ΡΣΦΠ Τελχινίς

Σάββατο 9 Μαρτίου
20.30: Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΣΦΑΜ Φοίβος

Δ’ όμιλος (Μαρκόπουλου)
Πέμπτη 7 Μαρτίου
17.00: ΓΕ Ηρακλείου – ΓΣ Ηλιούπολης
19.00: ΑΟ Μαρκοπούλου – ΑΟ Αιγάλεω

Παρασκευή 8 Μαρτίου
17.00: ΓΣ Ηλιούπολης – ΑΟ Αιγάλεω
19.00: ΓΕ Ηρακλείου – ΑΟ Μαρκοπούλου

Σάββατο 9 Μαρτίου
17.00: ΑΟ Αιγάλεω – ΓΕ Ηρακλείου
19.00: ΑΟ Μαρκοπούλου – ΓΣ Ηλιούπολης

Το πρόγραμμα της ημιτελικής φάσης:

Όμιλοι Α & Β – Κυριακή 10 Μαρτίου
Ι. Λεμονίδης 15.00: Α1 – Β2
Μίκρας 17.30: Β1 – Α2

Όμιλοι Γ & Δ – Κυριακή 10 Μαρτίου
Μαρκόπουλου 19.00: Δ1 – Γ2
Λύκειο Μελισσίων 19.30: Γ1 – Δ2

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ