ΕΝΩΣΕΙΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Ορεστιάδα, Μίλωνας, Πανερυθραϊκός και Ελπίδα στο Final 4

orestiada_paides

H Ελπίδα Αμπελοκήπων, η Ορεστιάδα, ο Μίλωνας και ο Πανερυθραϊκός είναι οι 4 ομάδες που προκρίθηκαν στην τελική φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος παίδων. Η κλήρωση του final-4 θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 20 Μαΐου και ώρα 12.00 το μεσημέρι στα γραφεία της Ε.Ο.ΠΕ.

 

Ημιτελική φάση Α & Β ομίλου – Κυριακή 19 Μαΐου

ΑΣ Ελπίς – ΠΟ Μουδανιών 23-25, 25-18, 25-18, 19-25, 15-02)

ΑΟ Ορεστιάδας – ΜΓΣ Εθνικός 3-1 (20-25, 25-15, 25-20, 26-24)

 

Ημιτελική φάση Γ & Δ ομίλου – Κυριακή 18 Μαΐου

ΑΟΝΣ Μίλων – Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-0 (25-17, 25-14, 25-12)

ΑΣ Πανερυθραϊκός – ΑΟ Καλαμάτα 80 3-2 (25-22, 26-24, 17-25, 17-25, 18-16),

 

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων – Προημιτελική φάση

Α’ όμιλος (Ν. Μουδανιά)

1η αγωνιστική – Πέμπτη 16 Μαΐου

Πήγασος Πολίχνης – ΠΟ Μουδανιών 1-3 (22-25, 18-25, 25-23, 23-25)

ΑΟ Ορεστιάδας – ΑΟ Πρέβεζας 3-0 (25-17, 25-11, 25-18)

 

2η αγωνιστική – Παρασκευή 17 Μαΐου

ΑΟ Ορεστιάδας – Πήγασος Πολίχνης 3-0 (25-18, 26-24, 25-23)

ΑΟ Πρέβεζας – ΠΟ Μουδανιών 0-3 (20-25, 16-25, 15-25)

 

3η αγωνιστική – Σάββατο 18 Μαΐου

ΠΟ Μουδανιών – ΑΟ Ορεστιάδας 1-3 (32-34, 25-14, 22-25, 22-25)

Πήγασος Πολίχνης – ΑΟ Πρέβεζας 3-0 (25-15, 25-21, 25-22)

 

Βαθμολογία Α’ ομίλου

  1. ΑΟ Ορεστιάδας 9β. (9-1)
  2. ΠΟ Μουδανιών 6β. (7-4)
  3. Πήγασος Πολίχνης 3β. (4-6)
  4. ΑΟ Πρέβεζας 0β. (0-9)

 

Β’ όμιλος (Ι. Λεμονίδης)

1η αγωνιστική – Πέμπτη 16 Μαΐου

ΜΓΣ Εθνικός – ΣΦΦΑΑ Άμιλλα 3-0 (25-09, 25-15, 25-22)

ΑΣ Ελπίς – ΦΕΣ Αριστοτέλης 3-0 (25-07, 25-15, 25-11)

 

2η αγωνιστική – Παρασκευή 17 Μαΐου

ΑΣ Ελπίς – ΜΓΣ Εθνικός 3-0 (25-17, 25-23, 25-21)

ΦΕΣ Αριστοτέλης – ΣΦΦΑΑ Άμιλλα 0-3 (19-25, 22-25, 21-25)

 

3η αγωνιστική – Σάββατο 18 Μαΐου

ΣΦΦΑΑ Άμιλλα – ΑΣ Ελπίς 0-3 (12-25, 25-27, 23-25)

ΜΓΣ Εθνικός – ΦΕΣ Αριστοτέλης 3-0 (25-16, 25-19, 25-18)

 

Βαθμολογία Β’ ομίλου

  1. ΑΣ Ελπίς 9β. (9-0)
  2. ΜΓΣ Εθνικός 6β. (6-3)
  3. ΣΦΦΑΑ Άμιλλα 3β. (3-6)
  4. ΦΕΣ Αριστοτέλης 0β. (0-9)

 

Γ’ όμιλος (Λίντο Ηρακλείου)

1η αγωνιστική – Πέμπτη 16 Μαΐου

ΓΕ Ηρακλείου – ΑΟ Καλαμάτα 80 1-3 (20-25, 25-23, 28-30, 21-25)

Ρεπό ο ΑΟΝΣ Μίλων

 

2η αγωνιστική – Παρασκευή 17 Μαΐου

ΓΕ Ηρακλείου – ΑΟΝΣ Μίλων 1-3 (20-25, 25-22, 22-25, 21-25)

Ρεπό η ΑΟ Καλαμάτα 80

 

3η αγωνιστική – Σάββατο 18 Μαΐου

ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΟ Καλαμάτα 80 3-1 (23-25, 25-18, 25-15, 25-15)

Ρεπό η ΓΕ Ηρακλείου

 

Βαθμολογία Γ’ ομίλου

  1. ΑΟΝΣ Μίλων 6β. (6-2)
  2. ΑΟ Καλαμάτα 80 3β. (4-4
  3. ΓΕ Ηρακλείου 0β. (2-6)

 

Δ’ όμιλος (ΕΑΚ Χανίων)

1η αγωνιστική – Πέμπτη 16 Μαΐου

ΑΣ Πανερυθραϊκός – ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 3-0 (25-16, 25-13, 25-21)

ΣΦΠ Χανίων – Ολυμπιακός ΣΦΠ 1-3 (25-23, 20-25, 20-25, 19-25)

 

2η αγωνιστική – Παρασκευή 17 Μαΐου

ΓΑΣ Παμβοχαϊκός – Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (17-25, 14-25, 14-25)

ΑΣ Πανερυθραϊκός – ΣΦΠ Χανίων 3-1 (17-25, 25-14, 25-19, 25-16)

 

3η αγωνιστική – Σάββατο 18 Μαΐου

Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΑΣ Πανερυθραϊκός 1-3 (25-19, 17-25, 14-25, 19-25)

ΣΦΠ Χανίων – ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 3-0 (25-09, 25-23, 25-18)

 

Βαθμολογία Δ’ ομίλου

  1. ΑΣ Πανερυθραϊκός 9β. (9-2)
  2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 6β. (7-4)
  3. ΣΦΠ Χανίων 3β. (5-6)
  4. ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 0β. (0-9)

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ