ΕΝΩΣΕΙΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Πανελλήνιο πρωτάθλημα (Εφήβων): Ο ΠΑΟ νίκησε τον Ολυμπιακό και προκρίθηκε στα ημιτελικά

pao_osfp
Ολοκληρώθηκε η δεύτερη ημέρα των 4 ομίλων της προημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος εφήβων με το ντέρμπι αιωνίων να ξεχωρίζει και τον Παναθηναϊκό να επικρατεί με 3–1 σετ και με 2×2 στον όμιλό του πέρασε ως πρώτος στα ημιτελικάτης Κυριακής.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες.

Προημιτελική φάση Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Εφήβων

Α’ όμιλος (ΔΑΚ Πολίχνης)
Πέμπτη 7 Μαρτίου

ΠΑΣ Ίκαρος – Πήγασος Πολίχνης 1-3 (17-25, 17-25, 25-19, 22-25)

ΑΣ Ελπίς – ΑΟ Ορεστιάδας 3-0 (25-21, 25-15, 25-15)
Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΑΣ Ελπίς – ΠΑΣ Ίκαρος 1-3 (25-17, 23-25, 22-25, 22-25)

ΑΣ ΕΛΠΙΣ (Μαμάης): Γιαμακίδης, Σαλταφερίδης, Σκλόπης, Ρετζέπης, Κουρτίδης, Καρακόλιας / Ζλατίντσης (λ), Αντωνιάδης (λ), Γιαμούκογλου, Γαληρόπουλος.
ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ (Ρέτζιος): Δάμου, Λέτσιος, Κυβελίδης, Αντώνογλου, Ρέτζιος, Γάτσης / Τολιόπουλος (λ), Σταλίκας (λ), Περτσεμλής.
ΑΟ Ορεστιάδας – Πήγασος Πολίχνης 0-3 (16-25, 10-25, 20-25)
ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (Χουσίδης): Πάλλας, Παλάκης, Μποζίδης Π., Σκαρλατίδης, Τσιρούδης, Λευκέλης / Μποζίδης Β. (λ), Φιλιππίδης (λ), Αντωνιάδης, Ελμαζούδης, Πεχλιβανίδης, Δαρίδης, Νεραντζίδης.
ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ (Αγγελής): Κοτζάι, Μπαρδούκας, Παυλίδης, Ανδριανίδης, Σδραυκάκης, Αλεξούδης / Τζιάβρας (λ), Μπαλούκας (λ), Μακρογιάννης, Μάγγος, Σιαμπλίδης, Σωτηρίου, Πάτρας.
Σάββατο 9 Μαρτίου
16.00: ΠΑΣ Ίκαρος – ΑΟ Ορεστιάδας

18.00: Πήγασος Πολίχνης – ΑΣ Ελπίς

Βαθμολογία Α’ ομίλου

1. Πήγασος Πολίχνης 6β. (6-1)
2. ΠΑΣ Ίκαρος 3β. (4-4)
3. ΑΣ Ελπίς 3β. (4-3)
4. ΑΟ Ορεστιάδας 0β. (0-6)

Β’ όμιλος (Κατσάνειο)
Πέμπτη 7 Μαρτίου

ΑΠΣ Φθία – ΦΕΣ Αριστοτέλης 0-3 (15-25, 16-25, 16-25)

ΑΟ Πρέβεζας – Ηρακλής Πετ. 2015 0-3 (14-25, 19-25, 08-25)
Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΑΟ Πρέβεζας – ΑΠΣ Φθία 3-1 (25-17, 23-25, 25-13, 25-12)

ΑΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ (-): Χριστοφορίδης, Γκάλιος, Καράτζογλου, Ντίμο, Σωτηρίου / Μπούτσι (λ), Τούτσης (λ), Μαυρόπουλος.
ΑΠΣ ΦΘΙΑ (Μακρής): Παππής, Κωσταράς, Τσαντζαλής, Γρηγοράκης, Μακρής, Σιακούφης / Τσαδήμας (λ), Αλεξίου, Πασσάς, Καραπάτης.
Ηρακλής Πετ. 2015 – ΦΕΣ Αριστοτέλης 3-0 (25-13, 25-15, 25-21)
ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΤ. 2015 (Μπαμπαλιούτας): Καλαϊτζίδης, Κονιόρδος, Μούχλιας, Βαρβεσιώτης, Κεσεσίδης, Στεφανίδης / Κωστάκογλου (λ), Καραμάνης (λ), Καλλιανίδης, Μαδίτσης, Χιζάρης, Νικολαϊδης.
ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ (Χριστοφορίδης): Χύσα, Τσανακτσίδης, Αγγελίδης, Γαλλιός, Βελοννάρι, Δεβρέλης / Πορτοκαλίδης (λ), Σιδηρόπουλος (λ), Κούτσικος, Σεμερτσίδης, Λεονταρίδης, Μίχος, Δημητριάδης.
Σάββατο 9 Μαρτίου

15.00: ΑΠΣ Φθία – Ηρακλής Πετ. 2015

17.00: ΦΕΣ Αριστοτέλης – ΑΟ Πρέβεζας

Βαθμολογία Β’ ομίλου

1. Ηρακλής Πετ. 2015 6β. (6-0)
2. ΦΕΣ Αριστοτέλης 3β. (3-3)
3. ΑΟ Πρέβεζας 3β. (3-4)
4. ΑΠΣ Φθία 0β. (1-6)

Γ’ όμιλος (Κλειστό Αργυρούπολης)
Πέμπτη 7 Μαρτίου

Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-0 (25-16, 25-19, 25-18)

Παναθηναϊκός ΑΟ – ΑΣΠ Απόλλων 3-0 (25-18, 25-14, 25-21)
Παρασκευή 8 Μαρτίου

Παναθηναϊκός ΑΟ – Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-1 (25-17, 27-25, 18-25, 25-18)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ (Μαρκάκης): Ανδρεόπουλος, Αυλωνίτης, Σταμπούλογλου, Ράπτης, Τάτσης, Φιλιππακόπουλος / Κουτσομύτης (λ), Πίντσος (λ), Αποστόλου, Σερεμέτης.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (Βουρδέρης): Ζωγραφάκης, Στράτος, Μπαραμπάτης, Μπεζάνι, Νάρτα, Μαγγανάς / Γεωργόπουλος (λ), Μαζωνάκης (λ), Σαπουτζής, Σγουρός.

ΑΣΠ Απόλλων – ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-2 (16-25, 25-21, 24-26, 25-13, 15-13)

ΑΣΠ ΑΠΟΛΛΩΝ (Χριστόπουλος): Χριστόπουλος, Νανόπουλος, Τρίγκας, Γιαννόπουλος, Βασιλακόπουλος, Τσιχλιάς / Αλιάι (λ), Μιχαλόπουλος Α., Αγαλιώτης, Κάπτης, Μιχαλόπουλος Γ.
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Βρεττός): Καλατζής, Αλυματάς, Τσιτσιπάς, Γιαννακάκης, Κριέρης, Διαμαντόπουλος / Γεωργακόπουλος Στ. (λ), Παντελής (λ), Σακουλής, Ντούβλης, Πούλος, Καλουπράτσος, Γεωργακόπουλος Ι.
Σάββατο 9 Μαρτίου 
15.30: ΑΟΝ Αργυρούπολης – Παναθηναϊκός ΑΟ

17.30: Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΑΣΠ Απόλλων

Βαθμολογία Γ’ ομίλου

1. Παναθηναϊκός ΑΟ 6β. (6-1)
2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 3β. (4-3)
3. ΑΣΠ Απόλλων 2β. (3-5)
4. ΑΟΝ Αργυρούπολης 1β. (2-5)

Δ’ όμιλος (Κλειστό Μίλωνα)
Πέμπτη 7 Μαρτίου
ΑΟΝΣ Μίλων – ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 2-3 (20-25, 24-26, 25-14, 25-11, 13-15)
ΦΟ Καμποχώρων – ΓΕ Ηρακλείου 0-3 (15-25, 10-25, 08-25)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΓΑΣ Παμβοχαϊκός – ΓΕ Ηρακλείου 3-2 (25-22, 26-28, 27-25, 23-25, 15-12)

ΓΑΣ ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ (-): Συναδινός, Κιούσης, Πέππας, Κωτσάκης, Νανόπουλος Α., Σαράντος / Καρακώστας (λ), Νανόπουλος Ηλ. (λ), Σακελλαρίου, Καρακάσης, Μπαρτζής, Γκατζογιάννης, Λαγάκης.
ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Νικητάκης): Παχιαδάκης, Σαμαριτάκης, Σταυρακάκης, Σταυρόπουλος, Αναπολιοτάκης, Αναγνώστου / Μαυρίδης (λ), Ποιμενίδης (λ), Πρασανάκης, Σπινθάκης, Σιμάτος, Βαντάρδας.

ΑΟΝΣ Μίλων – ΦΟ Καμποχώρων 3-0 (25-10, 25-15, 25-16)

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ (Γεωργούντζος): Αναγνωστόπουλος Ν., Παπαδάκης, Καφούρος, Χάκας, Πυρομάνης, Κωνσταντακόπουλος / Φραγκιάδης (λ), Σεμιτεκολός (λ), Καραμπάγιας, Κωφίτης, Αναγνωστόπουλος Μ., Σταμπέλος.
ΦΟ ΚΑΜΠΟΧΩΡΩΝ (Λύκος): Τσιρτιράκης, Χονδροματίδης, Μαρινάκης, Βερνίκος, Βαλαράκος, Λημναίος / Μάγγος (λ), Σκαπινάκης Ευσ.
Σάββατο 9 Μαρτίου

15.30: ΦΟ Καμποχώρων – ΓΑΣ Παμβοχαϊκός

17.30: ΓΕ Ηρακλείου – ΑΟΝΣ Μίλων

Βαθμολογία Δ’ ομίλου

1. ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 4β. (6-4)
2. ΓΕ Ηρακλείου 4β. (5-3)
3. ΑΟΝΣ Μίλων 4β. (5-3)
4. ΦΟ Καμποχώρων 0β. (0-6)

Το πρόγραμμα της ημιτελικής φάσης:
Όμιλοι Α & Β – Κυριακή 10 Μαρτίου
ΔΑΚ Πολίχνης 16.00: Α1 – Β2
Κατσάνειο 18.00: Β1 – Α2
Όμιλοι Γ & Δ – Κυριακή 10 Μαρτίου
Μίλωνα 17.00: Δ1 – Γ2
Αργυρούπολης 18.00: Γ1 – Δ2

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ