BEACH VOLLEY

Πλασάρισμα 5αδας για Κοτσιλιάνο/Κωστόπουλο

Την 5η θέση του Continental Cup που διεξάγεται στο Ντούρεν της Αλβανίας κατέλαβαν οι Κοτσιλιάνος/Κωστόπουλος καθώς στον Κυριακάτικο προημιτελικό έχασαν στις λεπτομέρειες με 2-1 από τους Ελβετούς Métral/Hagenbuch.

Η πορεία των Κοτσιλιάνου/Κωστόπουλου στις αλβανικές παραλίες του Ντούρεν έλαβε τέλος καταλαμβάνοντας την 5η θέση στην διοργάνωση.

Το ελληνικό δίδυμο συνεχίζοντας στο ταμπλό των ηττημένων σταμάτησε στο εμπόδιο των Ελβετών Métral/Hagenbuch με το 2-1 φρόντισαν να πάρουν το εισιτήριο προς τα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Ο αγώνας κρίθηκε στις λεπτομέρειες και κράτησε περίπου μια ώρα (58 λεπτά για την ακρίβεια) με τους Κοτσιλιάνο/Κωστόπουλο να παίρνουν το προβάδισμα με το 23-21 αλλά στην συνέχεια έχασαν εύκολα το επόμενο σετ με 13-21.

Στο τρίτο και καθοριστικό σετ το δίδυμο της Εθνικής μας ομάδας έχασε τη νίκη –πρόκριση στα κρίσιμα σημεία καθώς εκεί με το 13-15 χαμογέλασαν οι Métral/Hagenbuch…