Pre League Γυναικών

Preleague: Πρώτο σερβίς… επιπέδου Α1!

fiesta_preleague

Πρώτο σερβίς για την Preleague γυναικών αυτό το Σαββατοκύριακο αλλά η παρουσία τριών ομάδων -Παναθηναϊκού, ΑΕΚ και ΠΑΟΚ- που θα παλέψουν για τα δυο εισιτήρια ανόδου με εξίσου ανταγωνιστικές παραδοσιακές ομάδες της κατηγορίας δεν φαίνεται να συγκίνησε κανέναν!

Χωρίς τηλεόραση -ούτε καν τα ντέρμπι-, χωρίς λογότυπο, η κατηγορία που υποτίθεται ότι θα ήταν ο προθάλαμος της μεγάλης κατηγορίας και στην οποία υπάρχουν ακόμα και μπάντζετ μεγαλύτερα των ομάδων της Α1 ξεκινάει και ενώ θα έπρεπε, δεν είναι είδηση.

Από τα φιλικά οι ομάδες έδειξαν ανταγωνιστικές και όποιος αρκεστεί στους τρεις μεγάλους και υποτιμήσει τις υπόλοιπες ομάδες απλά θα χάσει! Από εκεί και πέρα, ο Παναθηναϊκός θέλει να επιστρέψει, η ΑΕΚ θέλει το ίδιο έχοντας ως μάθημα το περυσινό στραβοπάτημα και ο ΠΑΟΚ που ανεβαίνει κάθε χρόνο και από μια κατηγορία επιθυμεί να μπει στα μεγάλα σαλόνια με οδηγό το ανδρικό τμήμα βόλεϊ.

Pre League – 1η αγωνιστική

Σάββατο 20 Οκτωβρίου

Ζηρίνειο 16.00: Ηρακλής Κηφισιάς – ΓΑΣ Μεσσαράς, Διαιτητές: Πρέντζας, Λιδωρικιώτη, Γραμματεία: Ακαρέπη, Παρατηρητής: Τριανταφύλλου
Βριλησσίων 17.45: ΦΟ Βριλησσίων – ΑΟ Λαμίας 2013, Διαιτητές: Μενεσλής, Βελώνης, Γραμματεία: Ταλάρου, Παρατηρητής: Πολίτης.
Κορυδαλλού 19.00: Άρτεμις Κορυδαλλού – ΑΕΚ, Διαιτητές: Μαρκάτης, Ράντσιου, Γραμματεία: Κορδετζάκη, Παρατηρητής: Μαυρικίδης.
Μίλωνα 20.00: Πανιώνιος – Αιγάλεω, Διαιτητές: Νικολόπουλος, Μαριδάκης, Γραμματεία: Μητρούση, Παρατηρητής: Τσιντομηνάς.

Κυριακή 21 Οκτωβρίου

Μ. Τσικίνας 16.30: ΧΑΝΘ – ΖΑΟΝ, Διαιτητές: Αβραμίδης, Τσιούλα, Γραμματεία: Πασπάλα, Παρατηρητής: Τσοπάνογλου
Χολαργού 16.45: Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ, Διαιτητές: Ονόπας, Οικονόμου Β., Γραμματεία: Καλογιάννη, Παρατηρητής: Βαρθαλίτης.

ΑΡΤΕΜΙΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

ΑΓΣ Άρτεμις
# Ονοματεπώνυμο Ύψος (cm) Θέση Ημ. Γέννησης Εθνικότητα Προηγούμενη Ομάδα
2 Κάλλη Άννα-Μαρία 183 Κεντρική 05/02/1999 GRE ΑΓΣ Άρτεμις Κορυδαλλού
4 Αναστασιάδη Μαριάννα 175 Πασαδόρος 22/09/2002 GRE ΑΓΣ Άρτεμις Κορυδαλλού
5 Κασδοβασίλη Ιωάννα 181 Κεντρική 13/05/1997 GRE ΑΓΣ Άρτεμις Κορυδαλλού
6 Παπαστεργίου Πηνελόπη 173 Πασαδόρος 26/03/1995 GRE ΑΟ Μαρκόπουλου Revoil
7 Τουλγαρίδου Ευαγγελία 164 Λίμπερο 14/03/1998 GRE ΑΟ Μαρκόπουλου Revoil
8 Ευθυμιοπούλου Δήμητρα 174 Ακραία 30/10/1997 GRE ΑΓΣ Άρτεμις Κορυδαλλού
9 Μπολλάνο Άρτεμις 168 Ακραία 07/02/1997 GRE ΑΓΣ Άρτεμις Κορυδαλλού
10 Ράπτη Μάρα 179 Ακραία 30/10/1996 GRE ΑΟΦ Πορφύρας
11 Παπαδιώτη Μαριάννα 165 Λίμπερο 02/03/1995 GRE ΑΓΣ Άρτεμις Κορυδαλλού
13 Αποστολάκη Μαρία 182 Ακραία-Διαγώνια 14/01/1997 GRE ΑΓΣ Άρτεμις Κορυδαλλού
14 Καραμπάγια Ελένη 183 Κεντρική 25/10/1999 GRE ΑΠΣ Αλίμου
18 Παπαγεωργίου Μαρκέλλα 186 Κεντρική 22/12/1999 GRE ΓΣ Πανιώνιος
19 Λουκά Χριστίνα 188 Ακραία-Διαγώνια 09/10/1999 GRE ΑΓΣ Άρτεμις Κορυδαλλού

ΑΕΚ

ΑΕΚ
# Ονοματεπώνυμο Ύψος (cm) Θέση Ημ. Γέννησης Εθνικότητα Προηγούμενη Ομάδα
1 Εικοσπεντίδου Ιωάννα 177 Κεντρική 25/09/1996 GRE ΓΣ Πετρούπολης
2 Μπελιά Μαριάννα 166 Λίμπερο 24/10/1998 GRE ΑΕΚ
3 Μπανίκα Σεβαστή 185 Ακραία-Διαγώνια 07/06/1994 GRE ΓΣ Πανιώνιος
4 Γιοβάνη Μάρβη 181 Διαγώνια 15/12/1989 GRE ΑΣΠΕ Θέτις Βούλας
5 Ζίγκα Μαρία-Μελίνα 179 Κεντρική 15/02/1996 GRE ΑΕΚ
9 Βυζαντινού Ευαγγελία 176 Πασαδόρος 12/07/2002 GRE ΑΕΚ
10 Χρήστου Εύη 181 Ακραία 06/10/1987 GRE ΑΣΠΕ Θέτις Βούλας
11 Σουβαλιώτη Μελίνα 181 Ακραία-Διαγώνια 04/03/1999 GRE ΑΕΚ
12 Σκυθιώτη Αθηνά 169 Λίμπερο 01/09/1986 GRE ΓΣ Ηλιούπολης
13 Τοτσίδου Σία 178 Ακραία 18/06/1989 GRE ΓΣ Ηλιούπολης
15 Καββαδία Αγγελική 189 Κεντρική 17/02/1994 GRE ΑΟ Αιγάλεω
16 Τέζα Αρετή 175 Πασαδόρος 03/04/1980 GRE ΑΓΣ Άρτεμις Κορυδαλλού
17 Αντωνιάδη Βάσια 173 Ακραία 28/02/2002 GRE ΑΕΚ
18 Ντόνα Μαρία 185 Πασαδόρος 02/01/1990 GRE ΦΟ Βριλησσίων

 ΑΟ Αιγάλεω

ΑΟ Αιγάλεω

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ