ΕΝΩΣΕΙΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Πρόκριση για ΠΑΟΚ, Ελπίδα και ΕΑ Λάρισας

elpida_ampelokipon_neanides

Το 3×3 και την πρόκρισή του στα ημιτελικά του Πανελληνίου πρωταθλήματος Νεανίδων πανηγύρισαν οι «μικρές» του ΠΑΟΚ την ώρα που Ελπίδα Αμπελοκήπων και ΕΑ Λάρισας με τις νίκες τους επί Γαίας Δράμας και Κιλκίς αντίστοιχα έκαναν το 2×2 «κλειδώνοντας» την παρουσία τους στα ημιτελικά της διοργάνωσης…

Προημιτελική φάση Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων
Α’ όμιλος (Ι. Λεμονίδης)
Πέμπτη 7 Μαρτίου
ΑΣ Ελπίς – ΑΣ Αίας Κιλκίς 3-0 (25-07, 25-15, 25-15)
ΑΣ Γαία Δράμας – ΕΑ Λαρίσης 0-3 (23-25, 22-25, 18-25)

Παρασκευή 8 Μαρτίου
ΑΣ Γαία Δράμας – ΑΣ Ελπίς 0-3 (12-25, 18-25, 12-25)
ΑΣ ΓΑΙΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κυριαζίδης): Στάμου, Καραϊσαρλή, Παλλικάρη, Πασχάλη, Μιχαηλίδου, Κεραμιτσοπούλου / Γεωργιάρδου (λ), Ελευθεριάδου (λ), Σταυρινάκη, Χιντζίδου, Σκεύα, Θεοδωρίδου.
ΑΣ ΕΛΠΙΣ (Χρυσομαλλίδης): Σουπιώνη, Ράντοβιτς, Γκόλτσιου, Παπαδοπούλου, Αρμουτσή Τ., Αθανασιάδου / Ιασωνίδου (λ), Ευγενίδου (λ), Γούση, Αμπεριάδου, Αρμουτσή Μ., Πατίκα, Παπάζογλου.

ΕΑ Λαρίσης – ΑΣ Αίας Κιλκίς 3-1 (29-27, 25-21, 22-25, 25-15)
ΕΑ ΛΑΡΙΣΗΣ (Παπαδημητρίου): Πλακιά, Αποστόλου, Εξάρχου, Γερολυμάτου, Μαργαριτοπούλου, Στεργίου / Βλάχου (λ).
ΑΣ ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ (Σολκίδης): Ναλπαντίδου, Γεωργιάδου, Σεχάι, Εμμανουηλίδου, Κώστογλου Στ., Κώστογλου Σ. / Φουρά (λ), Λαμπριανίδου, Καντίδου, Παπαδοπούλου.

Σάββατο 9 Μαρτίου
15.00: ΑΣ Αίας Κιλκίς – ΑΣ Γαία Δράμας
17.00: ΑΣ Ελπίς – ΕΑ Λαρίσης

Βαθμολογία Α’ ομίλου
1. ΑΣ Ελπίς 6β. (6-0)
2. ΕΑ Λαρίσης 6β. (6-1)
3. ΑΣ Αίας Κιλκίς 0β. (1-6)
4. ΑΣ Γαία Δράμας 0β. (0-6)

Β’ όμιλος (PAOK Sports Arena, Μίκρα και Βότση)
Τετάρτη 6 Μαρτίου
ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων – ΠΑΟΚ 0-3 (12-25, 22-25, 11-25)

Πέμπτη 7 Μαρτίου
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός – ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 3-0 (25-15, 25-19, 25-21)
ΠΑΟΚ – ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 3-2 (25-27, 25-14, 25-18, 20-25, 18-16)

Παρασκευή 8 Μαρτίου
ΠΑΟΚ – Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3-0 (25-13, 25-16, 25-17)
ΑΣ ΠΑΟΚ (Χαριτωνίδης): Κυπαρίσση, Λεονταρίδου, Ηλιοπούλου, Κλέπκου, Μπαμπή, Πιλιτσίδου / Σανιώτη (λ), Λώλη (λ), Μιχοπούλου.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ (Ιόφτσεφ): Ξανθή, Βαϊοπούλου, Γαργαλά, Μπίλλη, Κούμπουρα, Τζήκα / Μπάλλα (λ), Ευθυμιοπούλου (λ), Στατήρη, Παραφέστα, Σεκλειζιώτη, Παπακωνσταντίνου, Πίτσα.

ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση – ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 3-0 (25-16, 25-17, 25-15)
ΑΠΣ ΝΑΥΑΡΧΟΥ ΒΟΤΣΗ (Δεληγιάννη): Μιχελάκη, Σαλαγκούδη, Αντύπα, Κυριακίδου, Πετροπούλου, Μπαλλογιάννη / Παπουτσή (λ), Κολοβού, Γαροφαλάκη, Καραγιαννάκη, Τριανταφύλλου, Τριλυράκη.
ΑΟ ΗΡΑΚΛΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Ζιώγος): Θεοδωράκη, Παππά Κ., Ζερβοπούλου, Τασιούλα, Σιορέντα Γ., Παππά Κλ. / Αναστασούλη (λ), Σπύρου, Ζούλα.

Σάββατο 9 Μαρτίου
18.00: Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός – ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση

Βαθμολογία Β’ ομίλου
1. ΠΑΟΚ 8β. (9-2)
2. ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 4β. (5-3)
3. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3β. (3-3)
4. ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 0β. (0-9)

Γ’ όμιλος (Λύκειο Μελισσίων)
Πέμπτη 7 Μαρτίου
Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 (25-13, 25-16, 25-20)

Παρασκευή 8 Μαρτίου
ΣΦΑΜ Φοίβος – ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 (25-09, 25-18, 25-16)
ΣΦΑΜ ΦΟΙΒΟΣ (Αμαριανάκης): Σκανδάλη Κ., Καταπόδη, Μέγγου, Σκανδάλη Φ., Καραντάνη, Γεωργακοπούλου / Μολδοβανίδη (λ), Μπαμπαγιούρη (λ), Δημητρακοπούλου, Ζαχαροπούλου, Μουτοπούλου, Αρμόνη, Τζήμα.
ΡΣΦΠ ΤΕΛΧΙΝΙΣ (Τσιντομηνάς): Τερζίου Α., Μυρωνίδου, Γκίκα, Τερζίου Φ., Τερζή, Σούσαρι / Κουφομανώλη (λ), Βαρτζιά, Γκιζέττη.

Σάββατο 9 Μαρτίου
20.30: Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΣΦΑΜ Φοίβος

Βαθμολογία Γ’ ομίλου
1. ΣΦΑΜ Φοίβος 3β. (3-0)
2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 3β. (3-0)
3. ΡΣΦΠ Τελχινίς 0β. (0-6)

Δ’ όμιλος (Μαρκόπουλου)
Πέμπτη 7 Μαρτίου
ΓΕ Ηρακλείου – ΓΣ Ηλιούπολης 3-0 (25-11, 25-17, 25-15)
ΑΟ Μαρκοπούλου – ΑΟ Αιγάλεω 3-0 (25-12, 25-20, 25-22)

Παρασκευή 8 Μαρτίου
ΓΣ Ηλιούπολης – ΑΟ Αιγάλεω 1-3 (25-22, 21-25, 22-25, 19-25)
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Μαρκάκη): Μαρκάκη, Γρατσία, Κοντούδη, Κουτσούκου, Κουρτή, Μπατή / Παπαδοπούλου (λ), Κανέλλου (λ), Παγανέλη, Αρώνη, Αντωνιουδάκη, Ζαννού, Καντάρη.
ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (Ιωάννου): Κοντούδη, Κοκμοτού, Σωτηροπούλου, Αρχιμαναρίτη, Αρμάου, Κράνη / Κουλοπούλου (λ), Διαμαντοπούλου (λ), Ανδρεόλα, Καμπά, Μάλτσιου.

ΓΕ Ηρακλείου – ΑΟ Μαρκοπούλου 0-3 (16-25, 14-25, 07-25)
ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Προυφάς): Αντωνακάκη, Αποστολίδου, Γιαγκιόζη, Μαυράκη, Τρουλινάκη, Αγγελή / Πολυμίλη (λ), Παπαδάκη (λ), Φετφατζή, Κατσαμποξάκη, Σεγρεδάκη, Χρηστάκη, Μελικώνη, Ταμπάκη.
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ (Μανθάτης): Αναγνώστου, Μαρινα΄κη, Χατζηγρηγορίου, Γεωργατζή, Μποκή, τσιτσιγιάννη / Κόττα (λ), Αλλαγιάννη, Παπασιδέρη, Σκουρλή, Λεπενιώτη, Κωτσαρά, Παπαδοπούλου.

Σάββατο 9 Μαρτίου
17.00: ΑΟ Αιγάλεω – ΓΕ Ηρακλείου
19.00: ΑΟ Μαρκοπούλου – ΓΣ Ηλιούπολης

Βαθμολογία Δ’ ομίλου
1. ΑΟ Μαρκοπούλου 6β. (6-0)
2. ΓΕ Ηρακλείου 3β. (3-3)
3. ΑΟ Αιγάλεω 3β. (3-4)
4. ΓΣ Ηλιούπολης 0β. (1-6)

Το πρόγραμμα της ημιτελικής φάσης:
Όμιλοι Α & Β – Κυριακή 10 Μαρτίου
Ι. Λεμονίδης 15.00: Α1 – Β2
Μίκρας 17.30: Β1 – Α2

Όμιλοι Γ & Δ – Κυριακή 10 Μαρτίου
Μαρκόπουλου 19.00: Δ1 – Γ2
Λύκειο Μελισσίων 19.30: Γ1 – Δ2