ΕΝΩΣΕΙΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Πρωταθλητές Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. οι Παμπαίδες του Μίλωνα

milonas_pampaides)

Την 1η θέση στο πρωτάθλημα παμπαίδων κατέκτησε στο κλειστό της Ν. Σμύρνης η γηπεδούχος ομάδα του Μίλωνα, καθώς επικράτησε στον τελικό του final 4  με 3-0 του Ολυμπιακού. Στο μικρό τελικό η Αρμενική κέρδισε επίσης με 3-0 την Ευρυάλη.

Αναλυτικά οι αγώνες:

Ημιτελικοί (26/5)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ-ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ 3-0 (25-17,25-17,25-21)
ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ-ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ 3-1(22-25,25-9,25-16,25-12)

Μικρός Τελικός (27/5)

ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ-ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ 0-3 (21-25,13-25,21-25)

ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ(Μαγκλαρας): Αβραμπος,Σαμοθρακης Αρ.,Κοπιτας,Χιλιαδας,Τζωρτζης,Καλλεργης,Κουλουγλιωτης-λ(Κονταρατος,Τραγκας,Σαμοθρακης Ειρ.,Φον-Ραουχ,Σαμοθρακης Δ.)

ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ (Τσιοκας):Μαγκογιαν Ρ..,Τσιοκας,Ραφελετος,Σαχινιδης,Απικιαν,Μαγκογιαν Αρ.,Μπαρμπαγιαννης-λ(Κασσαμπιαν,Δεναξας,Αλυσανδρατος).

Διαιτητές: Κατσιάρας Γ-Παπαχατζής-Νικολάου

Τελικός(27/5)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ-ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ 0-3(23-25,13-25,21-25)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ(Κυριακακης):Μπακοδημος,Μπαραμπατης,Μαρτος,Στρατος Απ.,Σαπουτζης,Μαζωνακης (Δηλερης,Ρουσσας,Χατζηκλημανογλου,Μαλατρας,Βιδαλης,Στρατος Αθ.,Χατζηδημητριου).
ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ(Γεωργουντζος): Καφουρος,Κωφιτης,Αναγνωστοπουλος Ν.,Χακας,Παπαδακης,Κωνσταντακοπουλος(Φελεκης,Χρυσοστομου,Αποστολου,Σταμπελος,Καραμπαγιας,Σεμιτεκολος,Ζαγγογιαννης,Αναγνωστοπουλος Μ.)

Διαιτητές: Παπαχατζής-Κατσιάρας Γ-Νικολάου

Μετά το τέλος των αγώνων ακολούθησαν οι ειδικές βραβεύσεις/θέση μετά από ψηφοφορία των προπονητών οι οποίες είναι:

Καλύτερος Πασαδόρος: Μαγκογιάν Ρ. (ΑΕ Αρμενική)
-//- Επιθετικός : Χάκας Σπ. (ΑΟΝΣ Μίλων)
-//- Υποδοχέας: Χάκας Σπ. -//-
-//- Μπλοκέρ : Σαπουτζής Μ. (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
MVP Χάκας Σπ. (ΑΟΝΣ Μίλων)

Στο γήπεδο παρευρέθηκαν και παρακολουθήσαν τους αγώνες ο Γεν.Γραμματέας της ΕΟΠΕ κ΄ΕΣΠΕΔΑ κ. Χαλβατζής, ο ταμίας της ΕΟΠΕ κ. Καβαλιεράκης,το μέλος της Ενωσης κ.Ιατρόπουλος, οι προπονητές Εθνικών ομάδων Εφήβων/Παίδων/Παμπαίδων κ.κ Λακασάς – Μπακοδήμος καθώς και φίλαθλοι του αθλήματος οι οποίοι χειροκρότησαν τις προσπάθειες των μικρών αθλητών.

ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΕΣΠΕΔΑ

1995-96: 1.ΑΟ Τελαμών 2.ΓΣ Ηλιούπολης 3.ΓΣ Πετρούπολης

1996-97: 1.ΑΟ Τελαμών 2.ΓΣ Ηλιούπολη 3.ΓΣ Ηρακλής

1997-98: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 2.ΑΟ Φιλία Ηλιούπολης 3.ΓΣ Ηλιούπολης

1998-99: 1.ΓΝΟΝ Αρης 2.ΓΣ Πετρούπολη 3.ΠΟΚ Εσπερος

1999-2000: 1.ΓΝΟΝ Αρης 2.Ολυμπιακός ΣΦΠ 3.ΑΟΝΣ Μίλων

2000-01: 1.ΓΝΟΝ Αρης 2.ΑΟΝΣ Μίλων 3.ΑΓΟΓ Ευρυάλη

2001-02: 1.ΑΟ Γ.Ζώη 2.ΑΕ Νίκαια 3.ΑΓΟΓ Ευρυάλη

2002-03: 1.ΑΟ Γ.Ζώη 2.ΑΕ Νίκαια 3.Ολυμπιακός ΣΦΠ

2003-04: 1.ΑΟ Γ.Ζώη 2.Ολυμπιακός ΣΦΠ 3.ΑΕ Αρμενική

2004-05: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 2.ΑΕ Αρμενική 3.ΔΑΣ Δραπετσώνα

2005-06: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 2.ΑΟ Γ.Ζώη 3.ΔΑΣ Δραπετσώνα

2006-07: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 2.ΑΟ Γ.Ζώη 3.ΔΑΣ Δραπετσώνα

2007-08: 1.ΔΑΣ Δραπετσώνα 2.Ολυμπιακος ΣΦΠ 3.ΑΟΝΣ Μίλων

2008-09: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 2.ΔΑΣ Δραπετσώνα 3.ΑΟ Γ.Ζώη

2009-10: 1.ΑΟ Γ.Ζώη 2.ΔΑΣ Δραπετσώνα 3.ΓΣ Πετρούπολη

2010-2011: 1.ΑΣ Περιστέρι 2.Ολυμπιακός ΣΦΠ 3.ΑΟΝΣ Μίλων

2011-2012: 1.ΑΟΝ Αργυρούπολη 2.ΑΣ Περιστέρι 3.ΑΟ Γ.Ζώη

2012-2013: 1.ΑΟΝΣ Μίλων 2.ΓΣ Πετρούπολη 3.ΑΣ Ακάδημος

2013-2014: 1.ΑΟΝΣ Μίλων 2. ΑΣ Ακάδημος 3.Ολυμπιακός ΣΦΠ

2014-2015: 1. Ολυμπιακός ΣΦΠ 2.ΑΟΝΣ Μίλων 3.ΑΣ Ακάδημος

2015-2016: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 2.ΑΟΝΣ Μίλων 3.ΑΓΟΓ Ευρυάλη

2016-2017: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ,2.ΑΟΝ Αργυρούπολη,3.ΑΟΝΣ Μίλων

2017-2018: 1.ΑΟΝΣ Μίλων,2.Ολυμπιακός ΣΦΠ,3.ΑΕΑρμενική

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ