A2

Πρωτιά και ρεβάνς για τη Λαμία!

Τη ρεβάνς για την ήττα στον πρώτο γύρο αλλά και την πρωτιά στον όμιλό του εξασφάλσε ο ΑΟ Λαμίας που επιβλήθηκε με 3-0 της Κορίνθου στο “Χαλκιοπούλειο” μια αγωνιστική πριν από το φινάλε της κανονικής περιόδου.

Το γήπεδο γέμισε με φίλους και των δυο ομάδων σε μια όμορφη ατμόσφαιρα που είχε τελικό νικητή τις γηπεδούχους που έφτασαν τις 15 νίκες στο φετινό πρωτάθλημα. Τα τρία σετ που παίχτηκαν δεν φανερώνουν τη δυσκολία της αναμέτρησς αλλά οι φιλοξενούμενες ήταν πολύ ανταγωνιστικές και έβαλα δύσκολα στη Λαμία, η οποία είχε περισσότερες λύσεις αλλά και ψυχραιμία στα κρίσιμα σημεία όπως στο 22-22 του τρίτου σετ!

Πλέον οι δυο ομάδες θα συναντηθούν στα μπαράζ ανόδου στη μάχη για την άνοδό τους.

Τα σετ: 25-19, 25-21, 25-22

ΑΟ ΛΑΜΙΑΣ (Ηλ. Αγγέλης): Βαϊτσα, Κακάβα, Γαλανού, Ζαχαρή, Οικονομάκη, Κόλλια, Κόντρα, Νικολίτσα, Σαββίδου, Διπλάρη, Τσιλαλή

ΑΣΠ ΚΟΡΙΝΘΟΣ (Γ. Μπούκουρας): Παναγοπούλου, Ελευθερίου, Δημητριάδη, Αλατζάκη, Κωστάκη, Βακάλογλου, Καραβούλη, Δημητροπούλου, Μπίσκου, Τομαρά, Μαργαρίτη.

Πρεμιέρα για την Α΄ ζώνη

Η πρεμιέρα στην Α’ Ζώνη της Α2 Γυναικών για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022 θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 6 Νοεμβρίου, ενώ η Β’ Ζώνη που έχει...