Πανηγυρικά στην 4άδα η Κουντουρά

Ένα ακόμη εμπόδιο πριν τον τελικό του ουγγρικού πρωταθλήματος καλείται να ξεπεράσει η Βάσας της διεθνούς πασαδόρου , που πραγματοποιώντας επίδειξη δύναμης στα προημιτελικά των Play Off πανηγύρισε δίχως να χάσει σετ με δύο νίκες την πρόκρισή της στο final four.

Και στο δεύτερο ματς με την Ντιαμάντ Κάποσβαρ το “διαμάντι” του αγώνα ήταν το Νο 11 των φιλοξενούμενων, η Έλενα Κουντουρά. Η μαέστρος της ομάδας του Γιόλταν Ζοκάι με την άψογη οργανωτική της καθοδήγηση, έκανε ξανά εύκολο έργο το έργο της Βάσας, που μετά το 3-0 σετ της Βουδαπέστης, διπλασίασε στο Κάποσβαρ με το ίδιο σκορ 3-0 (25-13, 25-21, 25-17) τις νίκες της στα προημιτελικά και προκρίθηκε πανηγυρικά στο Final Four του πρωταθλήματος της Ουγγαρίας.

Στα ημιτελικά η Βάσας θα αντιμετωπίσει την Fatum Nyíregyháza και η πρόκριση για τον μεγάλο ραντεβού του τελικού θα κριθεί στις 3 νίκες.