Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Στην κορυφή Παλλήνη και Άθλος Ορεστιάδας

ATHLOS-ORESTIADAS-ARIS-2017

Το αήττητο σερί της Παλλήνης στον 1ο υποόμιλο του Α ομίλου συνεχίζεται με τους «κυανοκίτρνους» να φεύγουν με τρίποντο από την Καλαμάτα κατά την 4η αγωνιστική, ενώ στον Βορρά ο Ελπίδα Αμπελοκήπων και Άθλος Ορεστιάδας επικράτησαν επί Απόλλων Καλαμαριάς και Άρη αντίστοιχα…

Η Καλαμάτα 80 κατέκτησε το πρώτο σετ επί της Παλλήνης, ωστόσο δεν μπόρεσε να κρατήσει τον ίδιο ρυθμό καθώς η ομάδα της Αθήνας με το 3-0 πήρε το τρίποντο που την κρατά μόνη πρώτη στην βαθμολογία μετά την ολοκλήρωση της 4ης αγωνιστικής.

Σε απόσταση τρίποντου και ο Απόλλων Σμύρνης που πέρασε νικηφόρα από την Σάμο και με το 3-0 συνεχίζει το κυνήγι της Παλλήνης.

Στον Β Όμιλο ο Άθλος Ορεστιάδας επικράτησε 3-0 του Άρη στο κλειστό Νίκος Σαμαράς και πλέον βρίσκεται στην κορυφή εκμεταλλευόμενος και την εκτός έδρας νίκη της Ελπίδας Αμπελοκήπων επί του Απόλλωνα Καλαμαριάς με 3-2. Έτσι οι «βυσσινί» του Παναγιώτη Τσιακμάκη πέρασαν μπροστά και είναι έτοιμοι να παραμείνουν μέχρι τέλους διεκδικώντας την άνοδό τους.

Α’ όμιλος – 1oς υποόμιλος – 4η αγωνιστική

ΑΟ Καλαμάτα 80 – ΑΟ Παλλήνη 1-3 (25-23, 19-25, 21-25, 19-25)

ΑΣ Πανερυθραϊκός – ΑΕΠ Ολυμπιάς 3-0 (25-9, 25-20, 25-22)

ΑΣ Κέρκης – ΓΣ Απόλλων 0-3 (22-25, 18-25, 20-25)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Παλλήνη                                 12

2.Απόλλων Σμύρνης               9

3.Πανερυθραϊκός                    8

4 .ΟΦΗ                                       6

5. Πανιώνιος                             6

6. Ολυμπιάδα Πατρών           5

7. Καλαμάτα 80                      5

8. Κέρκης                                 3

9.Απόλλων Πατρών               0

10 .Χανιά                                 0

 

Α’ όμιλος – 2oς υποόμιλος – 4η αγωνιστική

ΕΑ Πατρών – ΑΟ Αιγιαλέων 3-0 (25-15, 25-13, 25-19)

ΑΟ Μαρκοπούλου – ΔΑΣ Δραπετσώνας 0-3 (34-36, 16-25, 22-25)

 

Β’ όμιλος – 1ος υποόμιλος – 6η αγωνιστική

ΑΟ Σερρών – ΑΟ Ορεστιάδας 3-1 (25-19, 25-21, 18-25, 25-18)

ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας – ΑΣ Άρης 3-0 (25-23, 25-20, 25-23)

ΜΓΣ Απόλλων – ΑΣ Ελπίς 2-3 (25-20, 25-22, 23-25, 20-25, 13-15)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Άθλος Ορεστιάδας                           14

2.Απόλλων Καλαμαριάς                     13

3.Ελίδα Αμπελοκήπων                       12

4. ΑΕ Κομοτηνής                                 11

5. Άρης                                                 7

6. Σέρρες                                             6

7. ΓΕ Αλεξανδρούπολης                   6

8. ΑΟ Ορεστιάδας                             0

 

Β’ όμιλος – 2ος υποόμιλος – 6η αγωνιστική

ΑΜΣ Νέστωρ – ΧΑΝΘ 0-3 (17-25, 22-25, 21-25)

Πήγασος Πολίχνης – ΓΑΣ Αρχέλαος 3-0 (40-38, 25-20, 25-13)

ΦΩΤΟ : ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ