ΕΝΩΣΕΙΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Στην Νέα Ερυθραία το F4 του πρωταθλήματος παίδων

milonas_paides_2019

Το τριήμερο 16-18 Ιουνίου στο κλειστό γυμναστήριο «Στ. Καλαϊτζής» στην Νέα Ερυθραία θα διεξαχθεί η τελική φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος παίδων.

Το πρόγραμμα του final-4

1η αγωνιστική

17.00: ΑΣ Ελπίς – ΑΟΝΣ Μίλων
19.30: ΑΣ Πανερυθραϊκός – ΑΟ Ορεστιάδας

2η αγωνιστική

17.00: ΑΟ Ορεστιάδας – ΑΟΝΣ Μίλων
19.30: ΑΣ Πανερυθραϊκός – ΑΣ Ελπίς

3η αγωνιστική

14.00: ΑΣ Ελπίς – ΑΟ Ορεστιάδας
16.30: ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΣ Πανερυθραϊκός

Ημιτελική φάση Α & Β ομίλου – Κυριακή 19 Μαΐου

ΑΣ Ελπίς – ΠΟ Μουδανιών 23-25, 25-18, 25-18, 19-25, 15-02)
ΑΟ Ορεστιάδας – ΜΓΣ Εθνικός 3-1 (20-25, 25-15, 25-20, 26-24)

Ημιτελική φάση Γ & Δ ομίλου – Κυριακή 18 Μαΐου

ΑΟΝΣ Μίλων – Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-0 (25-17, 25-14, 25-12)
ΑΣ Πανερυθραϊκός – ΑΟ Καλαμάτα 80 3-2 (25-22, 26-24, 17-25, 17-25, 18-16)

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων – Προημιτελική φάση

Α’ όμιλος (Ν. Μουδανιά)

1η αγωνιστική – Πέμπτη 16 Μαΐου

Πήγασος Πολίχνης – ΠΟ Μουδανιών 1-3 (22-25, 18-25, 25-23, 23-25)
ΑΟ Ορεστιάδας – ΑΟ Πρέβεζας 3-0 (25-17, 25-11, 25-18)

2η αγωνιστική – Παρασκευή 17 Μαΐου

ΑΟ Ορεστιάδας – Πήγασος Πολίχνης 3-0 (25-18, 26-24, 25-23)
ΑΟ Πρέβεζας – ΠΟ Μουδανιών 0-3 (20-25, 16-25, 15-25)

3η αγωνιστική – Σάββατο 18 Μαΐου

ΠΟ Μουδανιών – ΑΟ Ορεστιάδας 1-3 (32-34, 25-14, 22-25, 22-25)
Πήγασος Πολίχνης – ΑΟ Πρέβεζας 3-0 (25-15, 25-21, 25-22)

Βαθμολογία Α’ ομίλου

1. ΑΟ Ορεστιάδας 9β. (9-1)
2. ΠΟ Μουδανιών 6β. (7-4)
3. Πήγασος Πολίχνης 3β. (4-6)
4. ΑΟ Πρέβεζας 0β. (0-9)

Β’ όμιλος (Ι. Λεμονίδης)

1η αγωνιστική – Πέμπτη 16 Μαΐου

ΜΓΣ Εθνικός – ΣΦΦΑΑ Άμιλλα 3-0 (25-09, 25-15, 25-22)
ΑΣ Ελπίς – ΦΕΣ Αριστοτέλης 3-0 (25-07, 25-15, 25-11)

2η αγωνιστική – Παρασκευή 17 Μαΐου

ΑΣ Ελπίς – ΜΓΣ Εθνικός 3-0 (25-17, 25-23, 25-21)
ΦΕΣ Αριστοτέλης – ΣΦΦΑΑ Άμιλλα 0-3 (19-25, 22-25, 21-25)

3η αγωνιστική – Σάββατο 18 Μαΐου

ΣΦΦΑΑ Άμιλλα – ΑΣ Ελπίς 0-3 (12-25, 25-27, 23-25)
ΜΓΣ Εθνικός – ΦΕΣ Αριστοτέλης 3-0 (25-16, 25-19, 25-18)

Βαθμολογία Β’ ομίλου

1. ΑΣ Ελπίς 9β. (9-0)
2. ΜΓΣ Εθνικός 6β. (6-3)
3. ΣΦΦΑΑ Άμιλλα 3β. (3-6)
4. ΦΕΣ Αριστοτέλης 0β. (0-9)

Γ’ όμιλος (Λίντο Ηρακλείου)

1η αγωνιστική – Πέμπτη 16 Μαΐου

ΓΕ Ηρακλείου – ΑΟ Καλαμάτα 80 1-3 (20-25, 25-23, 28-30, 21-25)
Ρεπό ο ΑΟΝΣ Μίλων

2η αγωνιστική – Παρασκευή 17 Μαΐου

ΓΕ Ηρακλείου – ΑΟΝΣ Μίλων 1-3 (20-25, 25-22, 22-25, 21-25)
Ρεπό η ΑΟ Καλαμάτα 80

3η αγωνιστική – Σάββατο 18 Μαΐου

ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΟ Καλαμάτα 80 3-1 (23-25, 25-18, 25-15, 25-15)
Ρεπό η ΓΕ Ηρακλείου

Βαθμολογία Γ’ ομίλου

1. ΑΟΝΣ Μίλων 6β. (6-2)
2. ΑΟ Καλαμάτα 80 3β. (4-4
3. ΓΕ Ηρακλείου 0β. (2-6)

Δ’ όμιλος (ΕΑΚ Χανίων)

1η αγωνιστική – Πέμπτη 16 Μαΐου

ΑΣ Πανερυθραϊκός – ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 3-0 (25-16, 25-13, 25-21)
ΣΦΠ Χανίων – Ολυμπιακός ΣΦΠ 1-3 (25-23, 20-25, 20-25, 19-25)

2η αγωνιστική – Παρασκευή 17 Μαΐου

ΓΑΣ Παμβοχαϊκός – Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (17-25, 14-25, 14-25)
ΑΣ Πανερυθραϊκός – ΣΦΠ Χανίων 3-1 (17-25, 25-14, 25-19, 25-16)

3η αγωνιστική – Σάββατο 18 Μαΐου

Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΑΣ Πανερυθραϊκός 1-3 (25-19, 17-25, 14-25, 19-25)
ΣΦΠ Χανίων – ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 3-0 (25-09, 25-23, 25-18)

Βαθμολογία Δ’ ομίλου

1. ΑΣ Πανερυθραϊκός 9β. (9-2)
2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 6β. (7-4)
3. ΣΦΠ Χανίων 3β. (5-6)
4. ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 0β. (0-9)