Την πρόκριση Ηρακλής Κηφισιάς και Πορφύρας

Ηρακλής Κηφισιάς και Πορφύρας έκαναν το 2χ2 στο Ειδικό τουρνουά ανόδου του Α’ ομίλου της Α2 Γυναικών και προκρίθηκαν στο τελικό τουρνουά ανόδου στην Α1 Γυναικών.

Στο πρώτο χρονικά παιχνίδι ο Πορφύρας λύγισε την αντίσταση της Πετρούπολης επικρατώντας με 3-1 (καθοριστικό το τρίτο σετ που έληξε με 27-25).

Στο δεύτερο παιχνίδι ο Ηλυσιακός ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικός στα δυο πρώτα σετ, αλλά τα έχασε στις λεπτομέρειες (στο β’ σετ μάλιστα ήταν μπροστά στο σκορ με 15-9) και στη συνέχεια η ομάδα της Κηφισιάς επικράτησε εύκολα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα
ΑΟ Ηλυσιακός – ΓΣΚ Ηρακλής 0-3 (25-27, 23-25, 17-25)
Ηλυσιακός (Λιώσης) Σωτηρίου, Λιαρούτσου, Αναγνώστου, Χριστοδούλου, Χαμπηλομάτη, Μπέμπη, Γκιαούρη-λ / Σίμο-λ, Χανδρή, Ράγκου, Μπίλλια,
Ηρακλής (Χουντουμάδης) Κουτουξίδου, Κωνσταντίνου, Γιαννέλου, Βογιατζόγλου, Κοσμά, Λαμπρινίδου, Λύρα –λ / Καμπηλαφκά-λ, Τσελέπη.

ΑΟΦ Πορφύρας – ΓΣ Πετρούπολης 3-1 (25-19, 23-25, 27-25, 25-19)
ΑΟΦ Πορφύρας (Πανδής) Ράπτη, Φωτεινού, Γκολφινοπούλου, Χρήστου, Θεοχάρη, Σιδεράτου, Μουστάκη-λ / Κελεσίδη, Ξαγοραράκη, Καράκου
Πετρούπολη (Αποστολογιωργάκης) Μασούρα, Θώδη, Κατσιμπούλα, Καπνιά, Χρυσοσπάθη, Πανοπούλου, Δημητροπούλου –λ / Κοτσαμπά Η. –λ, Βασιλείου, Κοτσαμπά Κ., Μπαντίδου, Σκλιβανίτη.