ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ

Ντεμπούτο με Τουρκία

cev_drow_euro_2019_hellas

Απέναντι στην οικοδέσποινα Τουρκία θα πραγματοποιήσει το ντεμπούτο της στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα η Ελλάδα τον Αύγουστο, σύμφωνα με το πρόγραμμα των Ομίλων που ανακοινώθηκε από την CEV.

Λίγο μετά την κλήρωση των Ομίλων η Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία ανακοίνωσε και τις αγωνιστικές που θα πραγματοποιηθούν σε Άγκυρα, Λότζ, Βουδαπέστη και Μπρατισλάβα.

Οι ώρες των αγώνων θα οριστικοποιηθούν μετά τη συνάντηση που θα έχουν οι διοργανωτές των ομίλων με τους υπεύθυνους της τηλεοπτικής παραγωγής του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.

Στον Α Όμιλο η Ελλάδα την 1η αγωνιστική θα αντιμετωπίσει την Τουρκία, την 2η την Γαλλία και εν συνεχεία τις Φινλανδία-Βουλγαρία.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Α’ Ομίλου (Τουρκία – Άγκυρα)

Παρασκευή 23 Αυγούστου
Γαλλία – Βουλγαρία
Σερβία – Φινλανδία
Τουρκία – Ελλάδα

Σάββατο 24 Αυγούστου
Φινλανδία – Τουρκία
Γαλλία – Ελλάδα

Κυριακή 25 Αυγούστου
Βουλγαρία – Σερβία
Ελλάδα – Φινλανδία

Δευτέρα 26 Αυγούστου
Γαλλία – Σερβία
Τουρκία – Βουλγαρία

Τρίτη 27 Αυγούστου
Φινλανδία – Γαλλία
Ελλάδα – Βουλγαρία

Τετάρτη 28 Αυγούστου
Γαλλία – Τουρκία
Σερβία – Ελλάδα

Πέμπτη 29 Αυγούστου
Βουλγαρία – Φινλανδία
Τουρκία – Σερβία

Β’ όμιλος (Πολωνία – Λοντζ)

Παρασκευή 23 Αυγούστου
Βέλγιο – Ουκρανία
Ιταλία – Πορτογαλία
Πολωνία – Σλοβενία

Σάββατο 24 Αυγούστου
Βέλγιο – Σλοβενία
Πορτογαλία – Πολωνία

Κυριακή 25 Αυγούστου
Σλοβενία – Πορτογαλία
Ουκρανία – Ιταλία

Δευτέρα 26 Αυγούστου
Ιταλία – Βέλγιο
Πολωνία – Ουκρανία

Τρίτη 27 Αυγούστου
Ιταλία – Σλοβενία
Πορτογαλία – Βέλγιο

Τετάρτη 28 Αυγούστου
Βέλγιο – Πολωνία
Ουκρανία – Σλοβενία

Πέμπτη 29 Αυγούστου
Πολωνία – Ιταλία
Πορτογαλία – Ουκρανία

Γ’ όμιλος (Ουγγαρία – Βουδαπέστη)

Παρασκευή 23 Αυγούστου
Κροατία – Αζερμπαϊτζάν
Ουγγαρία – Εσθονία
Ολλανδία – Ρουμανία

Σάββατο 24 Αυγούστου
Εσθονία – Κροατία
Ρουμανία – Ουγγαρία

Κυριακή 25 Αυγούστου
Αζερμπαϊτζάν – Ολλανδία
Εσθονία – Ρουμανία

Δευτέρα 26 Αυγούστου
Ουγγαρία – Αζερμπαϊτζάν
Ολλανδία – Κροατία

Τρίτη 27 Αυγούστου
Ρουμανία – Κροατία
Ολλανδία – Εσθονία

Τετάρτη 28 Αυγούστου
Αζερμπαϊτζάν – Εσθονία
Κροατία – Ουγγαρία

Πέμπτη 29 Αυγούστου
Ουγγαρία – Ολλανδία
Ρουμανία – Αζερμπαϊτζάν

Δ’ όμιλος (Σλοβακία – Μπρατισλάβα)

Παρασκευή 23 Αυγούστου
Λευκορωσία – Ρωσία
Σλοβακία – Ισπανία
Ελβετία – Γερμανία

Σάββατο 24 Αυγούστου
Γερμανία – Ισπανία
Ελβετία – Σλοβακία

Κυριακή 25 Αυγούστου
Ρωσία – Ελβετία
Ισπανία – Λευκορωσία

Δευτέρα 26 Αυγούστου
Γερμανία – Ρωσία
Σλοβακία – Λευκορωσία

Τρίτη 27 Αυγούστου
Γερμανία – Σλοβακία
Ισπανία – Ελβετία

Τετάρτη 28 Αυγούστου
Γερμανία – Λευκορωσία
Ρωσία – Ισπανία

Πέμπτη 29 Αυγούστου
Σλοβακία – Ρωσία
Ελβετία – Λευκορωσία

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ