BEACH VOLLEY

Bialystok Futures: Ήττα στις λεπτομέρειες για Μανδηλάρη/Κανέλλο

Την ήττα με 2-0 (21-19, 21-19) από τους Ουκρανούς Ποπόφ, Ρέζνικ γνώρισαν οι Άγγελος Μανδηλάρης, Ιάσωνας Κανέλλος στον πρώτο τους αγώνα στο κυρίω ταμπλό στο τουρνουά της Πολωνίας.
Στο πρώτο σετ Άγγελος και Ιάσωνας πληρώσαν την κακή τους εκκίνηση καθώς βρέθηκαν να χάνουν με 4-0 με τη διαφορά να ανοίγει στο 11-6 και 14.8. Κάπου εκεί η ελληνική ομάδα άρχισε να βγάζει αντίδραση, πιέζοντας στο σερβίς (14-12) για να ισοφαρίσει σε 17-17. Οι Ουκρανοί όμως έκαναν το 19-17 και διατήρησαν το +2 φτάνοντας στο 21-19.
Το δεύτερο σετ ξεκίνησε διαφορετικά με τους Μανδηλάρη, Κανέλλο να προηγούνται 4-6 με δύο λάθη των Ουκρανών και παρόλο που έγινε το 7-7 με άσο του Μανδηλάρη και νέο λάθος των αντιπάλων μας φτάσαμε στο 12-8… Εκεί όμως κολλήσαμε στην επίθεση και η διαφορά έφτασε στον πόντο (12-11). Για τελευταία φορά ξεφύγαμε με 15-12, για να ισοφαρίσουν αμέσως οι Ουκρανοί (15-15) και να μετατρέψουν το 17-17 σε 17-19 με μπλοκ και λάθος. Στο 20-18 η ελληνική ομάδα πήρε ένα απίστευτο ράλι μειώνοντας στο 20-19, όμως στην επόμενη φάση χάσαμε την κόντρα ισοφάρισης και το ματς.
Ο επόμενος αγώνας για τους Μανδηλάρη, Κανέλλο θα διεξαχθεί αύριο (δεν έχει γίνει ακόμη γνωστή η ώρα) με αντιπάλους τους Ισπανούς Μονφόρτ, Πέρεθ οι οποίοι έχασαν στον πρώτο τους αγώνα με 2-0 (21-18, 21-14) από τους Πολωνούς Σαλάνκιεβιτς, Φλόρτσικ.