Δύσκολη κλήρωση για τις κορασίδες
20/01/2015 16:15![Δύσκολη κλήρωση για τις κορασίδες](https://www.volleyplanet.gr/wp-content/uploads/2014/12/27/Korasides_nea-ispania-2014.jpg)
Στον πρώτο όμιλο (έδρα στην πόλη Σάμοκοβ 2 ώρες από τα Ελληνοβουλγαρικά σύνορα) με αντιπάλους τα μεγαθήρια της Σερβίας, Ρωσίας, Σλοβενίας, Γερμανίας, Ιταλίας κληρώθηκε η εθνική μας ομάδα κορασίδων στο πλαίσιο της διαδικασίας που ολοκληρώθηκε στη γειτονική χώρα.
H τελική φάσης του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Κορασίδων (U18) θα διεξαχθεί το διάστημα 28 Μαρτίου – 5 Απριλίου στις πόλεις Σάμοκοβ και Φιλιππούπολη της Βουλγαρίας
Στον δεύτερο όμιλο που θα φιλοξενηθεί στην Φιλιππούπολη θα αγωνιστούν οι Βουλγαρία, Βέλγιο, Τσεχία, Τουρκία, Ολλανδία, Πολωνία.
Tο προγραμμα θα ανακοινωθεί αργότερα.