Εντυπωσιακή η Θέτιδα 3-0 το Μαρκόπουλο!

Φιλική νίκη με 3-0 σετ (25-20, 32-30, 25-16) έκανε η  εντυπωσιακή Θέτιδα επί του Μαρκόπουλου το βράδυ της Τετάρτης (10/2) στην έδρα της, ενόψει της προετοιμασίας της ομαδας της Βούλας για μια σειρά δύσκολων αγώνων απέναντι σε Ηρακλή Κηφισιάς  εντός (13/2, 19:00), Ολυμπιακό για το κύπελλο εντός (17/2, 21:30) και Αιγάλεω εκτός έδρας(21/2).

Ο προπονητής της Θέτιδας Κώστας Σωτηρόπουλος που είχε μια πρώτης τάξης ευκαιρία να δοκιμάσει διάφορα σχήματα, εξέφρασε την ικανοποίηση του για την απόδοση της ομάδας της Βούλας και ζήτησε από τις αθλήτριες να συνεχίσουν με τον ίδιο ρυθμό και πάθος για τα τρία παιχνίδια-φωτιά που ακολουθούν.