Εντυπωσίασε η Κόρινθος στη νίκη επί του ΓΣ Πετρούπολης

Άνεμο αισιοδοξίας σκόρπισαν τα κορίτσια της κορινθιακής ομάδας του Α.Σ.Π. καθώς η καλύτερη μέχρι τώρα  φετινή εμφάνιση συνδυάστηκε το περασμένο Σάββατο με μία σημαντική εντός έδρας φιλική νίκη επί μιας δυνατής ομάδας της Α2 Γυναικών.

Στον αγώνα της Κορίνθου, όπου οι δύο προπονητές δοκίμασαν σχήματα και πρόσωπα καθώς αμφότερες βρίσκονται ακόμη στο στάδιο του “δεσίματος”, η “οικοδέσποινα” του Γιώργου Μπούκουρα περιορίζοντας σε μεγάλο βαθμό τα λάθη επικράτησε εύκολα με 3-0 σετ των πολύ καλών φιλοξενούμενων. Μάλιστα η “οικοδέσποινα” που έδειξε πολύ καλά στοιχεία ενόψει της νέας σεζόν κέρδισε και το 4ο σετ που παίχθηκε έπειτα από συννεόηση των δύο τεχνικών.