Έπιασαν κορυφή Κερατέα και Ένωση Γαλατσίου

ΓΣ Κερατέας και Ένωση Γαλατσίου εκμεταλλεύθηκαν το ρεπό της “Αθήνα” Μαγκουφάνας 2004 και με τις νίκες τους επί Οδυσσέα και Ζωγράφου αντίστοιχα, την έπιασαν στην κορυφή της βαθμολογίας κατα την 3η αγωνιστική της Β Εθνικής Ανδρών της ΕΣΠΑΑΑ.

Ο ΓΣ Κερατέας εκμεταλλεύτηκε το γεγονός ότι η πρωτοπόρος “Αθηνά” Μαγκουφάνας 2004 είχε ρεπό. Ο ΑΟ Οδυσσέας δεν μπόρεσε να κοντράρει την ομάδα της Κερατέας σε κανένα σετ με αποτέλεσμα να έρθει το 3-0 χωρίς να απειληθούν οι γηπεδούχοι σε κανένα σημείο του ματς. Με 25-18, 25-16 και 25-15 ο ΓΣ Κερατέας κατέκτησε το «τρίποντο» και έφτασε στους 6 βαθμούς.

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η Ένωση Γαλατσίου στο εκτός έδρας ματς με τον ΑΣ Τεύκρος. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την κυριαρχία και με 19-25, 19-25 και 18-25 δε δυσκολεύτηκαν να φτάσουν στη νίκη με 0-3. Έτσι, η ομάδα του Γαλατσίου έγινε μία από τις τρεις που προηγούνται στη βαθμολογία με 6 βαθμούς, μαζί με “Αθηνά” Μαγκουφάνας 2004 και ΓΣ Κερατέας.

Τέλος, η ΑΕ Αγίας Παρασκευής πέτυχε την πρώτη φετινή στην έδρα του ΑΚ Ζωγράφου. Ο ΑΚ Ζωγράφου, που αγνοεί τη νίκη από την 1η αγωνιστική εμφανίστηκε κατώτερος τον περιστάσεων. Με εξαίρεση το τρίτο σετ που κρίθηκε στο 22-25, η Αγία Παρασκευή ήταν καλύτερη και πήρε δίκαια τη νίκη με 0-3. Έτσι, οι φιλοξενούμενοι πήραν τους πρώτους τους βαθμούς έχοντας παίξει ωστόσο μόλις δύο αγωνιστικές.