BEACH VOLLEY

Φουλάρουν για πρόκριση Αρβανίτη/Καραγκούνη

Με χαμόγελα και νίκη ξεκίνησαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις και στο δεύτερο 4άστερο τουρνουά του Κανκούν στο Μεξικό οι Αρβανίτη/Καραγκούνη καθώς χρειάστηκαν μόλις 26 λεπτά προκειμένου να επικρατήσουν με 2-0 των Μεξικανών Παουλέτ Κρουζ/Μιντέλι Σάντσες και περάσουν στον τελευταίο γύρο των προκριματικών του κυρίως ταμπλό.

Η Εθνική μας ομάδα βρήκε αντίσταση μόνο στο ξεκίνημα του δευτέρου σετ, όταν οι Μεξικανές προηγήθηκαν με 8-6, με την Βίκυ Αρβανίτη και την Πένυ Καραγκούνη να κάνουν ένα εντυπωσιακό σερί 8-0 με το σκορ στο 10-11 για το 18-11, με το σετ να λήγει με 21-12.

Επόμενος αντίπαλος για το Ελληνικό δίδυμο θα είναι οι Ολλανδές Κάτια Σταμ, Ράισα Σχον (Νο21). Το παιχνίδι θα διεξαχθεί την Παρασκευή 23 Απριλίου στις 03:00. Η ομάδα από την Ολλανδία στον πρώτο της αγώνα στα προκριματικά επικράτησε των Λέιλα, Μέιλεν από την Κούβα με 2-0 (21-12, 21-19) σετ.