Για ένα σετ «ίδρωσε» ο Ακρίτας

Δίχως απώλεια βαθμών αλλά και σετ ολοκληρώθηκε η έξοδος του Ακρίτα Καλαμάτας στην Πρέβεζα, όπου στο τοπικό κλειστό επικράτησε με   3-0 σετ του νεοφώτιστου Φιλαθλητικού  για τον 2ο όμιλο της 6ης αγωνιστικής της Α2 γυναικών.

Η ομάδα από τη Μεσσηνία έδειξε καλύτερα στοιχεία σε όλους τους τομείς από τα κορίτσια του Χρύσανθου Κυριαζή που ωστόσο αντέδρασαν στο 3ο σετ, όπου προηγήθηκαν με 8-1. Στη συνέχεια όμως η απειρία και τα λάθη έβαλαν ξανά στο σετ τις φιλοξενούμενες, οι οποίες αφού ισοφάρισαν σε 15-15 και 23 , καλύτερες στα καίρια σημεία του αγώνα έφτασαν στην επικράτηση με 3-0 (25-18, 25-12, 28-26).

Φωτό: atpreveza.gr