Ήττα για Μανδηλάριδες στην Πολωνία
02/08/2019 19:52![Ήττα για Μανδηλάριδες στην Πολωνία](https://www.volleyplanet.gr/wp-content/uploads/2019/08/02/angelos_vasilis_mandilaris_poland.jpg)
Με ήττα ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στην Πολωνία και στο τουρνουά ενός αστεριού της FIVB τα αδέρφια Μανδηλάρη.
Ο Άγγελος και ο Βασίλης στην πρεμιέρα του Α’ ομίλου ηττήθηκαν από τους Λετονούς Σμέντινς/Ρέγκζα με 2-0 (22-20, 21-15) σετ κάνοντας αρκετά πιο δύσκολο το έργο της πρόκρισής τους στον επόμενο γύρο.
Μετά την ήττα στην αυλαία του τουρνουά η δεύτερη αναμέτρηση του Άγγελου και Βασίλη Μανδηλάρη στον Α Όμιλο αποκτά τον χαρακτήρα τελικού, καθώς η νίκη κόντρα στους Ιταλούς Αλφιέρι/Σακριπάντι (03/08, 09.30) κρίνεται επιτακτική αφού χαρίζει την πρόκριση για την επόμενη φάση της διοργάνωσης…