Παρατράγουδα και εκκένωση στο Άρης-ΠΑΟΚ

Διακοπή στον αγώνα βόλεϊ ανάμεσα στον Άρη και τον ΠΑΟΚ στο κλειστό γήπεδο της Μίκρας,  λόγω επεισοδίων που σημειώθηκαν ανάμεσα στους φιλάθλους των «κίτρινων» και τα ΜΑΤ ενώ έγινε επίθεση στον αθλητή του Δικεφάλου, Δημοσθένη Μακράκη.

Στο κλειστό γυμναστήριο της Μίκρας η κατάσταση ήταν ιδιαιτέρως έκρυθμη με αποτέλεσμα την εκκένωση του γηπέδου στο 13-14 του δεύτερου σετ και ενώ  σκορ ήταν 1-0 μπροστά ο Άρη. Πιο συγκεκριμένα, στο 13-14 του δευτέρου σετ  ο αθλητής του ΠΑΟΚ Δημοσθένης Μακράκης που καθόταν πλησίον της διοίκησης του ΠΑΟΚ, όταν και χειροκρότησε έναν πόντο της ομάδας του δέχθηκε επίθεση από μικρή μερίδα οπαδών του Άρη.

Αυτό είχε ως συνέπεια την άμεση επέμβαση της αστυνομία. Η συμπλοκή γενικεύτηκε μεταξύ της αστυνομίας και των οπαδών με αποτέλεσμα… ρίψεις αντικειμένων κτλ. Έπειτα από απόφαση των διαιτητών ζητήθηκε η εκκένωση του γηπέδου και μετά από μισή ώρα το παιχνίδι ξεκίνησε κανονικά.