ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Πρόκριση για τον Θρίαμβο Χαϊδαρίου

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου του οποίου η κλήρωση θα γίνει τη Δευτέρα 5/12, πήρε ο Θρίαμβος  με 3-1 κόντρα στον Φοίβο Μελισσίων του Σωτήρη Αμαριανάκη.

Στο πρώτο σετ ο Φοίβος ήταν μπροστά στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκειά του, αλλά οι φιλοξενούμενες  με την Σταμάτη που ήρθε από τον πάγκο και έδωσε πολύτιμες λύσεις στην υποδοχή αλλά και με τα φαρμακερά σέρβις της, προηγήθηκε με  17-20, ο Θρίαμβος προσπέρασε με  22-20.

Στη συνέχεια η ομάδα της Λίας Μήτση, έχασε 3 φορές την ευκαιρία να πάρει το 1ο σετ και ο Φοίβος το κατέκτησε με 25-27.

Στο 2ο και 3ο σετ ο Θρίαμβος μπήκε πολύ δυνατά και δεν άφησε κανένα περιθώριο στις αντίπαλες αθλήτριες. 25-10 τέλειωσε το 2ο σετ και 25-12 το 3ο.

Στο 4ο ο Θρίαμβος ξεκίνησε και πάλι εντυπωσιακά, πήρε μια μεγάλη διαφορά (21-13) και στη συνέχεια χαλάρωσε επιτρέποντας στον Φοίβο να διεκδικήσει το σετ. Στο τέλος όμως, η εμπειρία των αθλητριών υπερίσχυσε και το σετ κατέκτησε τελικά ο γηπεδούχος Θρίαμβος με 25-21.

Τα σετ: 3-1 (25-27, 25-10, 25-12, 25-21)

Θρίαμβος (Μήτση): Βερνάδου, Πετρουλάκη, Κοκλανάκη, Εικοσπεντίδου, Χριστοδούλου, Λυμπεροπούλου, Τσαβδαρίδου (λ), Σταμάτη, Πεδουλάκη, Δριβαλιάρη, Στρατίκη, Καρκούλια

Φοίβος (Αμαριανάκης): Σκανδάλη, Νταλ, Θανοπούλου, Μαγγέλ, Λέκκου, Σκλάβαινα, Καράμπελα, Γεωργακοπούλου, Κουνάδη, Καραγρηγορίου