Στη Σαντορίνη «κληρώνει» το «χρυσό» εισιτήριο – «Do or Die» σε Λαμία, Κερατσίνι

Mε τους Ολυμπιακό, Παναθηναϊκό και ΑΕΚ να θέλουν μετά το επιβλητικό  break της πρεμιέρας των πλει οφ να “σφραγίσουν” την πρόκρισης στην 4άδα μπροστά στον κόσμο τους, η αναμέτρηση της Σαντορίνης, Α.Ο. Θήρας- ΑΣΠ Θέτις κλέβει δικαιολογημένα το ενδιαφέρον των δεύτερων αγώνων των πλέι οφ της Volleyleague γυναικών.

Στο ντέρμπι του ΔΑΠΠΟΣ, η ομάδα της Σαντορίνης που μεταμορφώνεται με τη στήριξη του υπέροχου κοινού στο νησί,  θέλει την “καθαρή” νίκη, 3-0 ή 3-1 σετ, ώστε να ρεφάρει την ήττα 3-1 σετ στη Βούλα και να διεκδικήσει την πρόκριση στο “Χρυσό σετ”.

Από την πλευρά τους οι φιλοξενούμενες, που κατάφεραν στο… νήμα να προλάβουν το “τρένο” των πλέι οφ, θα επιδιώξουν με ανεβασμένη ψυχολογία να ολοκληρώσουν την “έκπληξη” στη σειρά, που θα  στείλει την ομάδα της Βούλας για 3η φορά στην ιστορία της στα ημιτελικά, μετά τις σεζόν 2018-2019,2019-20.

Volley League Γυναικών – Play Off – Προημιτελικά

Δεύτερος Αγώνας – Σάββατο 30 Μαρτίου 2024

Γυμναστήριο «Μ. Μερκούρη», 18.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – .Ο. Μαρκοπούλου Revoil
Διαιτητές: Μουλά Ειρ., Μιχαήλογλου, Παρατηρητής: Τσιμπινός, Επόπτες: Μουζακίτη, Καλούδας, Γραμματεία: Καπουράνη.

Γυμναστήριο Ολυμπιακού Χωριού, 19.00: Α.Ε.Κ. – Π.Α.Ο.Κ.
Διαιτητές: Μυλωνάκης, Αντωνόπουλος, Παρατηρητής: Καπάνταης, Επόπτες: Μαλλιάρα, Παπαθανασίου, Γραμματεία: Καρατζογλίδου.

Γυμναστήριο ΔΑΠΠΟΣ, 19.00: Α.Ο. Θήρας – Α.Σ.Π. Θέτις
Διαιτητές: Κυριοπούλου, Βελώνης, Παρατηρητής: Τσάκωνας, Επόπτες: Δρόσος, Χατζηδούκας, Γραμματεία: Καλιγέρη

Γυμναστήριο Μετς, 20.00: Παναθηναϊκός Α.Ο. – Α.Σ. Ακαδ. Πρωταθλητών Πεύκων
Διαιτητές: Μουλά Λ., Μάλφας, Παρατηρητής: Ανδρονικίδης, Επόπτες: Σπίγγου, Ρηγόπουλος, Γραμματεία: Μισιάκα.

“Do or Die” αγώνες σε Κερατσίνι και Λαμία

Στα παιχνίδια των πλέι άουτ, όπου η παραμονή κρίνεται στις δύο νίκες,  ΟΦΑ Απολλώνιος και ΑΟ Λαμίας, δίνουν στις έδρες τους “αγώνα ζωής ή θανάτου”, καθώς με νέα ήττα από Άρη και Ηλυσιακό αντίστοιχα θα αποχαιρετήσουν την κατηγορία

Volley League Γυναικών – Play Out (Στις δύο νίκες)

Γυμναστήριο «Π. Νικολαΐδης», 20.00: Ο.Φ.Α. Απολλώνιος – Α.Σ. Άρης
Διαιτητές: Βουδούρης, Μεταξά, Παρατηρητής: Διαμαντόπουλος, Επόπτες: Γεωργοπούλου, Τσεκούρας, Γραμματεία: Μπίτσικα.

Γυμναστήριο Χαλκιοπούλειο, 19.00: Α.Ο. Λαμίας 2013 – Ηλυσιακός Α.Ο.
Διαιτητές: Αβραμίδης, Μαυράκης, Παρατηρητής: Παναγής, Επόπτες: Στάικος, Σκορδαρά, Γραμματεία: Καραβάνα.

29/04/2024

Στην ΑΕΚ η Εύα Χαντάβα

Το στενό μαρκάρισμα της ΑΕΚ στην Εύα Χαντάβα –όπως πρώτοι σας είχαμε ενημερώσει- απέδωσε και η 33χρονη ακραία επιστρέφει στο ελληνικό πρωτάθλημα,...