Στην αυστριακή Zadruga Aich/Dob ο Ασπιώτης
02/06/2022 13:32![Στην αυστριακή Zadruga Aich/Dob ο Ασπιώτης](https://www.volleyplanet.gr/wp-content/uploads/2020/10/21/aspiotis1.jpg)
To εκτός συνόρων ταξίδι συνεχίζεται και φέτος για τον διεθνή Έλληνα διαγώνιο, Άκη Ασπιώτη, ο οποίος μετά την επιτυχημένη του παρουσία στον Παφιακό της Κύπρου, από τη νέα χρονιά μετακομίζει στην Αυστρία για να ενισχύσει την προσπάθεια της Zadruga Aich/Dob για διάκριση.
Ο 31χρονος Κερκυραίος “μπόμπερ”, που αναδείχθηκε φιναλίστ του κυπριακού πρωταθλήματος, στη δευτεραθλήτρια Αυστρίας θα συνεχίσει την ελληνική παράδοση που άρχισε τη σεζόν 2016-2017 ο Αλεξανδροπουλίτης, Ανέστης Δαλακούρας, που έφτασε με την ομάδα του στον τελικό της αυστριακής Λίγκας.
Ο Έλληνας διαγώνιος έχει αγωνιστεί επίσης σε ΕΑ Πατρών, Φριντρισχάφεν (Γερμανία), Παμβοχαϊκό, Κύζηκο Ν. Περάμου, Ολυμπιακό, Παφιακό Πάφου και στην ιταλική Μποζάνο (Α2).