Τέλος καλό, όλα καλά για Κούνεο με 14αρα της Ζακχαίου (vid)

Με τον καλύτερο τρόπο “έπεσε” το Σάββατο για την Κούνεο της Κατερίνας Ζακχαίου η “αυλαία” της κανονικής περιόδου του ιταλικού πρωταθλήματος, αφού οι τοπικές “ερυθρόλευκες γάτες”, αν και έχαναν με 1-0 από τη φιλοξενούμενη Κασαλματζίόρε κατάφεραν έπειτα από μαραθώνιο 132 λεπτών να φτάσουν με 3-2 (23-25 , 25-19, 32-3,  16-25, 15-11) σετ στην σπουδαία  ανατροπή.

Για την Κούνεο, που είχε με 25 πόντους MVP την Μπίτσι, η Ζακχαίου πρόσθεσε άλλους 14 πόντους με 10/19 επιθέσεις και 4 μπλοκ. Αυτή ήταν η 10η φετινή επιτυχία της ιταλικής ομάδας, που με 25 βαθμούς έκλεισε την κανονική σεζόν με 25 βαθμούς τερματίζοντας στην 7η θέση.

Την Τετάρτη 3 Μαρτίου η  Κούνεο θα επιστρέψει στις προπονήσεις για να προετοιμαστεί για τα πλέι οφ του πρωταθλήματος, όπου θα γνωρίζει τον αντίπαλο στις 7 Μαρτίου.

Δείτε τα highlights της τελευταία νίκης της Κούνεο στην κανονική περίοδο της Serie A