Τρεις νίκες οι ομάδες του ΑΟΔΜ

Τρείς νίκες και μία ήττα ήταν ο απολογισμός του Σαββατοκύριακού για τα αναπτυξιακά τμήματα του ΑΟΔΜ.Αρχικά οι Νεάνιδες ηττήθηκαν στις λεπτομέρειες το μεσημέρι της Κυριακής εντός έδρας από την ομάδα του Παπάγου με 1-3 σετ.

Το  Σάββατο το βράδυ οι Κορασίδες 1 αφού γύρισαν το πρώτο σετ από σκορ 23-17 σε 23-25 στη συνέχεια επιβλήθηκαν εύκολα της ομάδας του Πήγασου Αγίας Παρασκευής με 0-3 σετ.

Το Σάββατο το μεσημέρι οι Κορασίδες 2 νίκησαν εύκολα την ομάδα του Ωρωπού με 3-0 σετ, στο τελευταίο παιχνίδι του πρωταθλήματος όπου αγωνίζονται καταλαμβάνοντας μετά από μία αξιόλογη πορεία την 3η θέση.

polizoi-time-aout-3456789

Φινάλε θρίλερ για τις  Κορασίδες -3  της θρυλικής κόουτς, Τασίας Πολυζώη καθώς πέτυχαν τη 3η συνεχόμενη νίκη τους,  σε γκραν γκινιόλ ματς το Σαββατοκύριακο κερδίζοντας την ομάδα της Γκράβας με 3-2 σετ. Ήταν το  τελευταίο παιχνίδι του πρωταθλήματος που αγωνίστηκαν  καταλαμβάνοντας την 8η θέση.

Μεταμόρφωσης – ΑΕ Γκράβας 3-2

25-11 (17′)  25-23 (30′), 10-25 (19′), 17-25 (23′),  15-13 (24′)

ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης (Πολυζώη): Σπαθούλα, Φωτοπούλου, Θωμοπούλου, Τσάτσα, Χατζούλη, Παπαδοπούλου, Τσάβου, Μπόζνου, Σταυριανού, Γεροδήμου, Κέλογλου
ΑΕ Γκράβας: Σταμούλου, Μαρνούσκου, Κανελλάκη, Μπατζη, Αγγελάκη, Καραμα΄νου, Χήτα, Παπουτζη, Πλα, Τσικνα.