BEACH VOLLEY

Κ22 JUNIORS FINAL : Πρωταθλητές οι Ιωαννίδης/Κόλα

ioannidis_kola_k22
Μετά από σκληρή μάχη στην άμμο του Πολυχώρου Nisi, οι Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αντιόλ Κόλα κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο στο K22 Juniors Final. Στον τελικό της διοργάνωσης, οι Ιωαννίδης και Κόλα νίκησαν με 2-1 (19-21, 21-18, 17-15) σετ το δίδυμο Ιάσονα Κανέλλου και Δημήτρη Χατζηνικολάου.
Την τρίτη θέση κατέκτησαν άνευ αγώνα οι αδερφοί Χανδρινοί, λόγω αποχώρησης του Δημήτρη Βολιτάκη από την αντίπαλη ομάδα, λόγω υπερβολικής κόπωσης.
«Είμαστε πολύ χαρούμενοι και ενθουσιασμένοι, διότι κερδίσαμε μια πολύ καλύτερη ομάδα από εμάς. Παίξαμε εξαιρετικά και εκτελέσαμε όλα αυτά που είπαμε, ώστε να κερδίσουμε», δήλωσαν οι Ιωαννίδης και Κόλα.
Τις απονομές έκαναν ο κ. Γιώργος Κοτρωνιάς βουλευτής Φθιώτιδος, ο κ. Ευθύμιος Καραίσκος Αντιπεριφερειάρχης Στερεάς Ελλάδος, ο κ. Χρήστος Αλεξίου νεοεκλεγμένος Δημοτικός Σύμβουλος Στυλίδος, ο κ. Φίλιππος Ουρανιδης Συνιδιοκτήτης πολυχώρου Nisi, η κ. Κατερίνα Κούτρα υπεύθυνη φιλοξενιών, η κ. Καίτη Καραγιώργου Αντιδήμαρχος Στυλίδος και ο κ. Βασίλης Ράπτης, εκπρόσωπος της Ελληνικής Ομοσπονδίας Πετοσφαίρισης.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα ανδρών:
Α’ όμιλος
Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου-Βασίλης Γρηγοράκης/Νίκος Χαλκιαδάκης 2-0 (21-13, 21-12)
Βάιος Αναστασίου/Χαράλαμπος Παξιμαδάκης-Βασίλης Γρηγοράκης/Νίκος Χαλκιαδάκης 0-2 (10-21, 14-21)
Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου-Βάιος Αναστασίου/Χαράλαμπος Παξιμαδάκης 2-0 (21-03, 21-02)
Β’ όμιλος
Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αντιόλ Κόλα-Ευθύμιος Γαληρόπουλος/Θεοδόσης Γαληρόπουλος 2-0 (21-16, 21-17)
Χρήστος Βουτυρίτσας /Άγγελος Τριανταφύλλου-Ευθύμιος Γαληρόπουλος/Θεοδόσης Γαληρόπουλος 0-2 (18-21, 17-21)
Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αντιόλ Κόλα-Χρήστος Βουτυρίτσας /Άγγελος Τριανταφύλλου 2-0 (21-10, 21-11)
Γ’ όμιλος
Αλέξανδρος Κουρτίδης/Στέλιος Τζιουμάκας-Κωνσταντίνος Θεοδωρακόπουλος/Νικόλαος Πετρόπουλος 2-0 (21-10, 21-15)
Αριστείδης Χανδρινός/Σπύρος Χανδρινός-Κωνσταντίνος Θεοδωρακόπουλος/Νικόλαος Πετρόπουλος 2-0 (21-12, 21-13)
Αλέξανδρος Κουρτίδης/Στέλιος Τζιουμάκας-Αριστείδης Χανδρινός/Σπύρος Χανδρινός 0-2 (16-21, 18-21)
Δ’ όμιλος
Νικηφόρος Γκότσης/Sam Mc Collum-Χρήστος Βλάσσης/Σωτήρης Φερτάκης 2-0 (23-21, 21-11)
Στάθης Αραμπόπουλος/Δημήτρης Βολιτάκης -Χρήστος Βλάσσης/Σωτήρης Φερτάκης 2-0 (21-11, 21-12)
Νικηφόρος Γκότσης/Sam Mc Collum-Στάθης Αραμπόπουλος/Δημήτρης Βολιτάκης 0-2 (16-21, 16-21)
Προημιτελικά – Κυριακή 11/8/2019
Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου-Αλέξανδρος Κουρτίδης/Στέλιος Τζιουμάκας 2-0 (21-18, 21-18)
Αριστείδης Χανδρινός/Σπύρος Χανδρινός-Ευθύμιος Γαληρόπουλος/Θεοδόσης Γαληρόπουλος 2-0 (21-15, 21-15)
Στάθης Αραμπόπουλος/Δημήτρης Βολιτάκης-Βασίλης Γρηγοράκης/Νίκος Χαλκιαδάκης 2-0 (21-13, 21-14)
Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αντιόλ Κόλα-Νικηφόρος Γκότσης/Sam Mc Collum 2-0 (21-15, 21-12)
Ημιτελικά – Κυριακή 11/8/2019
Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου-Αριστείδης Χανδρινός/Σπύρος Χανδρινός 2-0 (21-13, 21-14)
Στάθης Αραμπόπουλος/Δημήτρης Βολιτάκης-Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αντιόλ Κόλα 1-2 (21-19, 18-21, 5-15)
Μικρός τελικός – Κυριακή 11/8/2019
Αριστείδης Χανδρινός/Σπύρος Χανδρινός-Στάθης Αραμπόπουλος/Δημήτρης Βολιτάκης
Τελικός – Κυριακή 11/8/2019
Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου-Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αντιόλ Κόλα (21-19, 18-21, 15-17)